Facebook Google+ Twitter

Łódzkie Targopolis - jeśli Unia da kasę

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2008-09-22 08:15

Łódzkie Targopolis, czyli nowoczesny kompleks targowo-wystawienniczy, miało być gotowe w 2011 roku. Ambitne plany szefów Międzynarodowych Targów Łódzkich nie uległy zmianie, ale przesuną się trochę w czasie. Chodzi oczywiście o pieniądze, bo inwestycja jest imponująca, ale kosztowna.

 / Fot. "Dziennik Łódzki"- Zaczynamy od dużej hali wystawienniczej wraz z zapleczem, to nasz priorytet - mówi Agnieszka Lubiatowska, rzecznik MTŁ. - Składamy aplikację o dofinansowanie z Unii Europejskiej, ale dopiero w grudniu będzie wiadomo, czy wsparcie dostaniemy i w jakiej wysokości.

Międzynarodowe Targi Łódzkie ogłosiły właśnie powtórny przetarg (poprzedni unieważniono) na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej z uzyskaniem pozwolenia na budowę i pełnienie nadzoru autorskiego inwestycji. Chodzi o nowoczesną halę o powierzchni 6 tys. metrów kwadratowych, która ma stanąć przy ul. Stefanowskiego 17. Hala wystawiennicza ma być odpowiednio wyposażona m.in. w system nagłośnienia. Integralną częścią projektu jest też zagospodarowanie terenu wokół, co oznacza m.in. parkingi dla gości targowych i wystawców. Koszt budowy oszacowano na 206 tys. euro, obiekt miał być oddany do użytku jesienią przyszłego roku. Nie wiadomo, czy się uda, bo rozstrzygnięcie przetargu trochę potrwa, poza tym MTŁ czekają na decyzję o dofinansowaniu budowy przez UE. Jaka kwota wchodzi w grę? Maksymalnie 85 procent wartości inwestycji, ale MTŁ będą zadowolone i z 60 procent. Resztę dołoży miasto.

W kolejnych etapach Targopolis zakłada się budowę mniejszej hali oraz adaptację hali MOSiR przy ul. Skorupki, a na koniec zadaszenie całego kompleksu. Kiedy całość będzie gotowa? Być może w 2012 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.