Facebook Google+ Twitter

Łódzkie ulice dziurawe jak nigdy! Tak źle jeszcze nie było... i nieprędko będzie lepiej

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-02-23 07:34

Tak dziurawych jezdni jeszcze w Łodzi nie było. I niestety przez najbliższe tygodnie nie ma co liczyć na to, że będzie lepiej. MPK wycofuje autobusy z ul. Prądzyńskiego, Zarząd Dróg i Transportu rozważa zamknięcie dla ruchu samochodów ciężarowych ul. Rudzkiej, a łodzianie tłumnie odwiedzają warsztaty, by naprawić uszkodzone koła i zawieszenia swoich pojazdów.

W związku ze złym stanem nawierzchni jezdni na ul. Prądzyńskiego na odcinku Czahary – Polarna od poniedziałku do odwołania uległy zmianie trasy autobusów linii 62 i N3: z Chojen i Szczecińskiej (cmentarz) do skrzyżowania Prądzyńskiego – Czahary bez zmian, a następnie Czahary do pętli św. Franciszka.

– Ulicę Rudzką trzeba będzie prawdopodobnie zamknąć dla ruchu pojazdów ciężarowych, bo za moment nie da się tamtędy przejechać – mówi Dariusz Joński, wiceprezydent Łodzi. – Mamy świadomość tego, że drogi w mieście są fatalne, że kierowcy jeżdżą slalomem, by omijać dziury i wyrwy, ale dziś nasze możliwości poprawy tej sytuacji są ograniczone prawnie. Chcemy w drodze przetargu wyłonić firmy, które rzetelnie i fachowo przystąpią do prac. Procedury już ruszyły i na początku marca powinniśmy wyłonić wykonawców, którzy od kwietnia mogliby przystąpić do remontów nawierzchni. Do tego czasu jesteśmy zdani na Zakład Drogownictwa i Inżynierii, któremu remonty nawierzchni zlecono w ramach tzw. powierzenia.

ZDiI, kierowany przez Mirosława Jerzmanowskiego, chciał przejąć wszystkie możliwe roboty drogowe w mieście, a nie potrafi poradzić sobie ze zwykłym łataniem dziur.

– Nie jesteśmy zadowoleni z robót, które w weekend przeprowadzili robotnicy tej spółki – mówią fachowcy z Zarządu Dróg i Transportu. – Stwierdziliśmy szereg nieprawidłowości związanych m.in. z technologią łatania ubytków. Efekt tego będzie taki, że zalane asfaltem wyrwy za kilka dni znów mogą straszyć kierowców.

Więcej: lodz.naszemiasto.pl

Tomasz Jabłoński

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.