Facebook Google+ Twitter

Łódzkie władze zmarnują pół miliarda, inwestując w lotnisko

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-04-16 08:30

Oświadczenie Fundacji „Projekt Łódź" w sprawie planowanych inwestycji na łódzkim lotnisku. Radni decydują, czy przeznaczyć w ciągu trzech lat pół miliarda złotych na rozbudowę Portu lotniczego im. Władysława Reymonta w Łodzi...

Od kilku lat, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, lotnisko nie rozwija siatki połączeń regularnych, brak jest nowych linii lotniczych oraz nowych kierunków połączeń. Ponadto lokalizacja samego obiektu i wynikające z niej liczne bariery, ograniczające możliwości jego rozwoju, stawiają pod znakiem zapytania sens dalszego inwestowania. Zważywszy na te okoliczności oraz wysokość kwoty planowanej inwestycji wydaje się mało prawdopodobne uzyskanie choćby zwrotu z zainwestowanego kapitału.

Naszym zdaniem, wziąwszy pod uwagę ogrom potrzeb w naszym mieście, związanych z koniecznością przeprowadzenia rewitalizacji całych kwartałów miasta, rozbudową i naprawą infrastruktury drogowej oraz sieci wodnokanalizacyjnej, planowana inwestycja jawi się jako próba zbudowania kolejnego „pomnika„ a nie przedsięwzięcia służącego realnej poprawie warunków życia łodzian. Obecne władze w sposób wyjątkowo nierozważny i nieodpowiedzialny wydają publiczne pieniądze na fanaberie, na które nas nie stać.

Jednym z głównych elementów planowanej inwestycji jest budowa nowego terminalu, który ma pozwolić na przyjęcie 3 mln pasażerów rocznie oraz budowa równoległej do pasa startowego drogi kołowania, która ma zwiększyć przepustowość pasa startowego.

Jednak w 2008 roku łódzkie lotnisko obsłużyło jedynie ok. 350 tys. pasażerów. Ruch na lotnisku jest minimalny, po kilka samolotów dziennie. Bywają dni, że startuje tylko jeden. Wykorzystanie pełnych możliwości nowego terminalu musiałoby oznaczać dziesięciokrotny wzrost liczby pasażerów. Łódzkie lotnisko jeszcze długo nie będzie obsługiwać tak dużej liczby osób, a utrzymanie nowych obiektów będzie kosztować podatnika dodatkowe miliony złotych.
FPŁ

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.