Facebook Google+ Twitter

[ŁÓDZKIE] Wystawa "Mistrzowie zza kulis" w Sieradzu

Portret artystów rzemiosła teatralnego, wystawa autorstwa Grega Noo-Waka prezentująca pracowników warsztatów Teatru im. S. Jaracza w Łodzi, będzie eksponowana w Sieradzkim Centrum Kultury i będzie można oglądać ją do 30 czerwca 2017 r.

Plakat promujący wystawę Na wystawę składają się portrety rzemieślników teatralnych, zatrudnionych w pracowniach i warsztatach łódzkiego Teatru Jaracza.

Greg Noo-Wak rozpoczął projekt na początku sezonu artystycznego 2014/2015. Do aranżacji planu zdjęciowego użył rekwizytów, kostiumów i elementów dekoracji, które to przez lata tworzyli bohaterowie zdjęć, produkując kolejne premiery. Dla każdego z portretowanych stworzono indywidualną scenografię, stylizację i oświetlenie.

Celem wystawy MISTRZOWIE ZZA KULIS był portret artystów rzemiosła teatralnego jest prezentacja pracowników teatru, których zawodowy wysiłek, całkowicie niezbędny na etapie produkcji spektakli, pozostaje zwykle niezauważony. Autor zdjęć zwraca uwagę na problem likwidacji pracowni mistrzowskich w kolejnych teatrach, tłumaczonej zwykle względami ekonomicznymi, przy kompletnej ignorancji wobec faktu, że wkrótce zabraknie ludzi posiadających rzadkie i cenne umiejętności, niezbędne do tworzenia oprawy scenograficznej spektaklu. Wystawa wpisuje się w stworzoną i propagowaną przez Grega Noo-Waka ideę trójdzielności fotografii teatralnej Kulisy_Kreacja_Dokumentacja. Projekt Mistrzowie zza kulis będzie kontynuowany.

Wystawa MISTRZOWIE ZZA KULIS. Portret artystów rzemiosła teatralnego miała swoje otwarcie 15 października 2016 r., w ramach inauguracji 4 Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Klasyki Światowej Nowa Klasyka Europy 2016, organizowanego przez Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi.
Greg Noo-Wak jest laureatem Konkursu XVIII Biennale Plakatu Fotograficznego, w którym otrzymał Srebrny Medal Fotoklubu RP za plakat zapowiadający wystawę, odznaczony odznaką honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej (2015).

Portrety prezentowane są także na stronie internetowej Autora: http://gregnoowak.pl/wystawy/mistrzowie-zza-kulis/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.