Facebook Google+ Twitter

Lofty u Scheiblera sprzedam (w internecie)

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-10-03 07:31

Trzy łódzkie lofty budowane na osiedlu "U Scheiblera" powstającym przy ul. Tymienieckiego 25 w Łodzi wystawiono już na sprzedaż w Internecie.

 

Najmniejszy z oferowanych ma 52 metry i kosztuje 367,8 tys. zł, największe - 77 metrów za 507 tys. zł. Część kwoty (15 proc.) trzeba wpłacić, podpisując umowę przedwstępną, resztę w 2008 r. po zakończeniu budowy.

Pod ogłoszeniami widnieje numer telefonu komórkowego. Jako potencjalna klientka, zainteresowana najmniejszym lokum, zatelefonowałam do "właściciela" loftów.

- Podpisałem z developerem umowę rezerwacyjną, celowo wziąłem trzy mieszkania, by dwa sprzedać. Kwota podana w ogłoszeniu jest dla developera, ale do tego trzeba doliczyć 25 tysięcy za podziemny garaż - tłumaczy cierpliwie miły męski głos.

- Jeśli dojdziemy do porozumienia, zwróci mi pani 5 tysięcy złotych opłaty rezerwacyjnej, którą wpłaciłem, później developer odliczy ją od ceny mieszkania. Moje odstępne to 500 złotych za metr, czyli 25,5 tysiąca, jeśli chce pani to konkretne mieszkanie.

W dalszej części rozmowy usłyszałam jeszcze, że wybrałam najładniejszy loft, z widokiem na jeziorko, w idealnym miejscu budynku z balkonem. Mężczyzna zapewnił mnie, że z tych powodów było ono najdroższe. Metr kosztował 7,1 tys. zł! Zachęcał mnie także do obejrzenia wzorcowych loftów, urządzonych przez developera.

- Spiszemy umowę cesji, czyli zrzeknę się na pani korzyść praw do tego mieszkania. Sprawdzę tylko, czy te formalności możemy załatwić sami, czy u developera - dodał "właściciel".

Dorota Urawska z Opal Property Development przyznała, że firma wie, że takie ogłoszenia pojawiły się już w Internecie.

- Nikt z kupujących "z drugiej ręki" nie zgłosił się do nas ani nie skarżył na takie praktyki, dlatego trudno oszacować skalę zjawiska - mówi Dorota Urawska. - O tym, jak traktować takich kontrahentów, zdecydują nasi prawnicy.

Wychodzi na to, że lofty będą chyba najdroższymi mieszkaniami w Polsce. Dotychczas Opal Property Development informował, że metr ma kosztować od 3,5 tys. zł. Okazuje się, że kosztuje 6,1 - 7,1 tys. zł. I to za standard developerski.

Lofty, to przestronne, luksusowe mieszkania budowane w starych, zabytkowych fabrykach. Elementy dawnych konstrukcji (słupy, stropy itp.) są traktowane jak oryginalna ozdoba loftów. Bardzo popularne w USA, Niemczech, Francji, Anglii, Australii. Na osiedlu "U Scheiblera" będzie 410 mieszkań, wszystkie rozeszły się w ciągu tygodnia. (mp)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie znałem tego słowa, ale Onet -
loft (Ectaco-Poland)
n, rodz. m
1 strych
2 poddasze
3 chór [kośc.]

Pewnie to coś ze znaczenia 1 i 2, ale - jak rozumiem - może być poniżej strychu czy poddasza.
Już piszemy *deWeloper*.
Niejednolite - *internet* (tagi) i słusznie oraz *Internet* (zajawka).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.