Facebook Google+ Twitter

Logika bezsensu

Ten na pozór bzdurny zwrot wcale nie jest pozbawiony sensu. Jeśli bowiem skonfrontować logiczne wypowiedzi naszych polityków z tymi wcześniejszymi - równie logicznymi, okazuje się, że to bełkot pozbawiony jakichkolwiek sensownych treści.

Ostatnie wybory pozwoliły nieco przybliżyć nam ten temat, bowiem niczym bumerang powrócił problem symbolu tych wyborów, które były konsekwencją tragicznej śmierci urzędującego prezydenta. Tym symbolem okazał się być krzyż postawiony na terenie Pałacu Prezydenckiego przez poruszonych tragedią harcerzy, a upamiętniający ofiary katastrofy prezydenckiego samolotu. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że Pałac Namiestnikowski to miejsce oficjalnych przyjęć wszelakich delegacji, głów państw i przedstawicieli rządów, nie zaś miejsce kultu religijnego.

Bardziej odpowiednia byłaby tu tablica upamiętniająca parę prezydencką i wszystkie pozostałe ofiary tej tragedii. Jak to jednak zwykle bywa, pojawiła się już spora grupa obrońców krzyża, która zdecydowała się bronić jego lokalizacji do upadłego, argumentując za eurodeputowanym Markiem Migalskim, że "próba usunięcia krzyża to świadomy zabieg wyczyszczenia pamięci Polaków ze wspomnienia o Lechu Kaczyńskim, to celowa próba demitologizacji tego polityka".

W podobnym tonie wypowiedział się także brat zmarłego prezydenta, który w słowach: "Jeżeli prezydent Komorowski usunie krzyż, który stoi przed Pałacem, to można powiedzieć, że będzie zupełnie jasne, kim jest i po której jest stronie" dość jednoznacznie daje do zrozumienia, że wojna polsko - polska dopiero się zaczyna. Wśród obrońców krzyża nie brak również głosów, że żyjemy w kraju, gdzie zdecydowana większość obywateli deklaruje katolicyzm i dla nich ten krzyż stanowi zdecydowanie większą wartość - jest symbolem. Symbolem czego jest krzyż ze zdjęciem pary prezydenckiej? Czy zatem zwolennicy przeniesienia krzyża pod Świątynię Opatrzności Bożej to wrogowie chrześcijaństwa? Moim zdaniem szanowny pan prezes tak się na tym krzyżu przejedzie, że z całego elektoratu zostanie mu jeno zdjęcie brata z małżonką!

Inna rzecz, to rzekoma przemiana prezesa PiS, jego wyciszenie po katastrofie, to przez nikogo niekwestionowane prawo do milczenia, zrozumiałe po tak traumatycznych przeżyciach, które miało znaczący wpływ na wzrost elektoratu jego partii. Wszystko to zostało zaprzepaszczone paroma zaledwie zdaniami prezesa PiS, który dążąc do prezydentury nazwał Gierka patriotą przekreślając tym samym ponad 20 letnią walkę z pozostałościami komuny, pokazując tym samym plecy swoim wyborcom.

Obecne pretensje do ekipy rządzącej także nie pozostawiają złudzeń, co do intencji pana prezesa. Kłócą się za to z poczuciem zdrowego rozsądku i logiki. Jego ostatnie wypowiedzi są powodem gwałtownego odpływu tej bardziej inteligentnej części jego elektoratu. Jak bowiem znaleźć logiczne wytłumaczenie słów prezesa w kwestii rzekomego wyścigu na miejsce katastrofy: "Ja jechałem do ciał moich najbliższych - do Leszka, Marylki, Przyjaciół. To, co wyrabiał wówczas pan Tusk, po prostu nie mieści mi się w głowie". Do kogo kieruje swoje pretensje szanowny Pan prezes. Skoro odmówił uczestniczenia w oficjalnej delegacji rządowej, które zwykle są chronione, konwojowane i uprzywilejowane, to sam pozbawił się możliwości szybszego dotarcia na miejsce.

Kolejnym, mijającym się z prawdą i logiką przykładem są słowa: "Tragedia smoleńska była wynikiem zbrodniczej polityki rządu, ponieważ nie zdecydowano się na zakup nowych samolotów". W tym zdaniu prezesa należy zauważyć, że swego czasu szef MON Radosław Sikorski rozpisał przetarg na zakup nowych (używanych) samolotów, który to przetarg unieważnił minister Aleksander Szczygło za czasów rządów PiS. Wynika z tego niezbicie, że Kaczyński oskarża o zbrodnię swój własny rząd!!!

Wielokrotnie, za krytykę polityki Kaczyńskiego przyszywano mi łatę platformersa, choć w istocie mam alergię na kolesiostwo tam panujące. Zwolennikiem PiS także nie jestem, choć nie wykluczam takiej możliwości, pod warunkiem jednak, że zmieni się - a nie tylko przywdzieje inne szatki, szanowny pan prezes. W innym bowiem przypadku ta partia padnie, jak chuda szkapa pod wybujałym ego swego wodza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Panie Mac, jeśli koniecznie musi pan z kimś prowadzić dyskurs, to proponuję zmienić adwersarza. Ja wiem, że jest pan niereformowalny. Co się tyczy braku logiki, proponuję przeczytać własny komentarz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo mądry artykuł. Ja napisałem coś głupszego (www.jeestraadosc.bloog.pl). Może opublikują to też na link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanawiam się, dlaczego JK nie udostępni i nie pokaże Polakom zapisu swojej rozmowy telefonicznej z bratem LK parę minut przed katastrofą i dlaczego nie wyjaśni wszystkim "pieniaczom" przyczyn kilkudziesięciominutowego opóźnienia startu rządowego samolotu.... Aaaaa, już rozumiem, lepiej siać i podsycać nienawiść do obecnej ekipy rządzącej po przegraniu wyścigu na fotel prezydencki, ha, ha.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Zdzisławie, z logicznego punktu widzenia pewne działania są bezsensowne, jak choćby "Mówił chłop do obrazu, a obraz doń ani razu" co słusznie podkreślił kolega Jacek Pisula. Informacje o odpływie tej inteligentniejszej części elektoratu prezesa znajdzie pan tu link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jacenty, przecież ja nie twierdzę, że to jedyna przyczyna - ba, wcale tego nie twierdzę - sprzęt miał tu akurat najmniejsze znaczenie. Przyczyn raczej należy szukać w kabinie pilotów, konkretnie wśród tych, co stali za ich plecami. Tylko panu prezesowi taka prawda nie pasuje, bo pośrednio uderza w jego brata całkowicie obdzierając go z mitologicznej otoczki męczennika.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Tragedia smoleńska była wynikiem zbrodniczej polityki rządu, ponieważ nie zdecydowano się na zakup nowych samolotów"
Henryku ....
to prawda polityka wobec prezydenta RP była zbrodnicza inaczej poczynań wobec głowy państwa nie można nazwać, ale czy to była przyczyna i jedyna przyczyna katastrofy mam spore wątpliwości ....5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

A w Twoim tekście, Henryku, jest i sens i logika i za to należy Ci się najwyższa nota.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan prezes i logika Kalego. Kali ukraść - dobrze, Kalego okradli - źle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robercie a jaki to niby znany inteligent pozostał przy nadąsanym prezesie.
Słowa o Gierku-pokazał plecy wyborcom? to LOGIKA? powiedział to przed wyborami i dostał kapitalny wynik! - to co najwyżej przykład wyrachowania a nie logiki. Ludzie poczuli się wydymani przez pana Jarosława i jak już wcześniej pisałem przy innym artykule za niedługo pozostanie przy nim tylko beton wyborczy który zrobi wszystko co prezes powie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.07.2010 18:26

Osobnicy, charakteryzujący się wybujałym ego, skłaniają się w kierunku warcholstwa oraz pieniactwa Nie zastanawiają się również nad własnymi wypowiedziami - są, po prostu, święcie przekonani, ze mają rację, niezależnie od dość ścisłych praw, rządzących logiką.
To taka skrótowa charakterystyka Pana Prezesa :)

Oczywiście, 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.