Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15650 miejsce

Login i hasło do systemu lokalizacji helikopterów LPR w... telewizji

W "Wiadomościach" TVP z 22 sierpnia w materiale dotyczącym Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, zostały ujawnione dane dostępowe do systemów lokacji helikopterów.

Kadr z materiału z widocznymi danymi dostępowymi / Fot. TVPW środę, w wydaniu głównym Wiadomości TVP został wyemitowany materiał dotyczący odmowy transportu 5-latka z Gostynia. Jak zauważyli użytkownicy portalu Wykop.pl, w trakcie rozmowy z dyspozytorką, w tle na tablicy zapisane jest hasło i login do systemu lokalizacji pojazdów ratowniczych RescueTrack.

RescueTrack jest systemem, dzięki któremu możliwy jest podgląd pozycji pojazdów ratowniczych i helikopterów. Został on opracowany specjalnie dla potrzeb władz i organizacji zajmujących się bezpieczeństwem i jest używany w sześciu krajach przez ponad 700 klientów. Za pomocą RescueTrack możliwe jest wysyłanie załogom śmigłowców smsów z załączonymi danymi o lokalizacji zdarzenia.Screen z systemu po zalogowaniu się danymi z materiału / Fot. użytkownik Wykop.pl MaCDrG

Hasło zostało zmienione około godz. 12.30, co oznacza, że przez 17 godzin każdy internauta mógł zalogować się do systemu.

Dyrekcja LPR nie skomentowała dotąd zdarzenia.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Brak słów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.