Facebook Google+ Twitter

Logo NATO jak swastyka

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-10-18 21:00

Podczas dzisiejszej uroczystej prezentacji chorwackiej armii doszło do niespodziewanego wydarzenia. Prezentowane na wyświetlaczu logo NATO w pewnym momencie zmieniło się w swastykę.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Bandera_OTAN.JPG / Fot. Wikimedia Commonshttp://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Nazi_Swastika.svg&filetimestamp=20081018130007 / Fot. Wikimedia CommonsDo zdarzenia doszło w zagrzebskiej Akademii Wojskowej podczas uroczystej prezentacji chorwackiej armii, która odbywała się w towarzystwie przedstawicieli władz państwowych oraz zagranicznych gości reprezentujących państwa NATO. Jak poinformowały chorwackie media, logo NATO, które było częścią graficznej prezentacji wyświetlanej z komputera, w pewnym momencie, na kilka sekund zmieniło się w swastykę.

Przewodzący prezentacji, generał Drago Lovrić zorientował się dopiero po czasie, gdy problem zasugerował mu jeden ze słuchaczy. Według chorwackiego generała za zdarzenie nie jest odpowiedzialny nikt z obsługi technicznej prezentacji, a złośliwy wirus, który przeniknął do systemu Akadamii. Jak poinformował Lovrić wirus ten został szybko zlokalizowany i usunięty z sieci. Generał przeprosił również wszystkich obecnych, tłumacząc, że sytuacja nie była efektem złych intencji organizatorów.

Tematem prezentacji generała Lovricia były „nowoczesne operacje wojskowe i nowe możliwości żołnierzy”.

Chorwacja wraz z Albanią dołączyły do grona członków Sojuszu Północnoatlantyckiego 1 kwietnia 2009 roku.

Źródło: rts.rs

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Mocne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

psikus? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.