Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30961 miejsce

Lokale weselne - jak uniknąć pułapek?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-05 11:28

W całym procesie przygotowań i organizacji ślubu kluczową decyzją, przed którą stają pary, jest wybór miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie weselne. Czyż nie zasługują na to, aby było perfekcyjne?

To, czym powinniście się kierować przy pierwszych poszukiwaniach to przede wszystkim Wasze preferencje. Tutaj bierzcie pod uwagę takie kwestie:


- czy miejsce jest dostępne w terminie, który Was interesuje
- w jakim wystroju urządzone jest miejsce (staropolski, nowoczesny, elegancji, a może jeszcze inny)
- czy miejsce posiada ogród i czy można z niego korzystać podczas imprezy
- jak daleko jest położone od miejsca ceremonii – jeśli ma to dla Was znaczenie
- czy posiada pokoje gościnne i apartament dla Młodej Pary
- jakie są dostępne kształty stołów – prostokątne czy okrągłe
- czy miejsce posiada parking

Wybierając miejsce weselne, należy pamiętać o kilku zasadach i pytaniach, jakie trzeba sobie zadać podczas poszukiwań.

Po pierwsze – rozpoczynając poszukiwania zastanówcie się, ilu gości chcecie zaprosić. Przed wyborem Sali, zróbcie orientacyjną listę gości. Od niej uzależnijcie wybór miejsc do obejrzenia. Zdarza się, że lokale weselne twierdzą, że pomieszczą więcej gości, niż na to wygląda. W miarę możliwości – sprawdźcie to. Spytajcie, czy możecie przyjechać i obejrzeć salę z ustawieniem na interesującą Was ilość gości. Uczciwy właściciel/manager nie będzie miał nic przeciwko. Pamiętajcie – nadmierny ścisk podczas wesela nie jest niczym przyjemnym.

Po drugie - zapoznajcie się z menu weselnym. Niektóre lokale mają sztywno ustalone propozycje menu, jednak większość podchodzi do tematu elastycznie.. Omówcie możliwości zmiany menu z managerem lokalu lub szefem kuchni. Dopytujcie o wszystko, co Was interesuje. Spytajcie, co z menu dostajecie w całości, a co jest do wyboru. Jak dowiedzieć się, czy jedzenie jest smaczne? Idealne rozwiązanie to umówienie się na degustację. W restauracjach i hotelach nie będzie z tym problemu. Nieco gorzej sytuacja może się przedstawiać w tradycyjnych domach weselnych. Wtedy warto poszukać opinii w Internecie lub popytać znajomych.

Po trzecie – umowa z lokalem. Powinna zawierać:


- dokładnie sprecyzowany przedmiot umowy – przyjęcie weselne, czy także poprawiny, a także godzina do której przewidywana jest impreza. Ponadto – przedmiotem umowy może być tylko wynajem miejsca, jak również udostępnienie miejsca wraz z zapewnieniem cateringu.
- wszystkie prawa i obowiązki obu stron
- warunki płatności – wysokość zaliczki, rozkład rat i dzień ostatecznej płatności
- warunki odstąpienia od umowy – konsekwencje zerwania umowy przez którąkolwiek ze stron, zasady zwrotu wpłaconej zaliczki bądź zadatku
- wszelkie dodatkowe ustalenia (ustalone menu jako załącznik, wysokość korkowego, dodatkowe opłaty – np. za wynajem kompleksu pałacowego, cena menu dla obsługi technicznej oraz dzieci, ceny pokoi gościnnych dla gości).

Pamiętajcie - jeśli cos jest dla Was ważne, dopilnujcie, aby znalazło się w zapisach umowy. Jeśli właściciel/manager jest nieelastyczny i nie chce w żadnym przypadku zmieniać warunków umowy, zastanówcie się, czy jesteście w stanie przyjąć jego zasady. Nie podpisujcie umowy tylko dlatego, że miejsce jest cudowne i zachwyca wyglądem. Jeśli właściciel nie traktuje Was jak równych sobie – nie trudno o późniejsze kłopotliwe sytuacje i niedomówienia.

Najważniejsze – to Wasz dzień i powinniście być zadowoleni z każdego jego elementu. Miejsca weselne pełni ważną rolę, dlatego wybierzcie je zgodnie ze swoim gustem i oczekiwaniami oraz dopilnujcie, aby warunki podpisywanej umowy nie godziły w Wasze interesy.

-----
Ewa Wardęga
http://www.atelierslubne.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.