Facebook Google+ Twitter

Lokata "czasowa". Oddam czas do pomnożenia

Żyjemy szybciej, mamy więcej obowiązków i coraz mniej czasu. Jesteśmy w ciągłym "niedoczasie". Czy czas można pomnożyć?

Sonda

Jak często czujesz się przemęczony?

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Mateusz Włodarczyk/Creative Commons 3.0Statystyczny Polak śpi około siedmiu godzin i tyle samo czasu spędza w pracy. Jednak są to tylko statystyki. Codziennie przyswajamy tyle informacji, ile przyswajał człowiek żyjący w czasach oświecenia, w ciągu całego swojego życia! Biegamy do szkoły, pracy, domu i wykonujemy wiele różnorodnych czynności. Praktycznie nikt nie czyta gazet od deski do deski, bo po prostu nie ma na to czasu.

Zegar tyka nieubłaganie, a ludzie próbują za nim nadążyć. Czy jest to możliwe? Doba ma jedynie 24 godziny i nie ma szans, żeby w jakiś magiczny sposób wydłużyła się o te kilka potrzebnych chwil. Trzeba nauczyć się pożytecznego wykorzystywania każdej minuty.

Wchodząc do autobusu czy tramwaju, co chwilę można zobaczyć kogoś, kto czyta jakieś materiały, załatwia swoje sprawy przez telefon, je w pośpiechu albo coś przegląda.

Nauka, tekst do napisania, papiery. Wszystko do zrobienia "na wczoraj".
Przydałby się dodatkowy czas, czas "na kredyt". Przydatna byłaby też możliwość ulokowania swojego cennego czasu na... lokacie. Dajesz trochę i otrzymujesz więcej.

Niestety marzenia należy odłożyć na bok. Pozostaje nam zainwestować w terminarz i starać się przyjmować na siebie tylko tyle obowiązków, ile jesteśmy w stanie wykonać. W dobie "wyścigu szczurów", każdy chce się przypodobać swojemu szefowi, ale czy w imię tego warto poświęcać swoje zdrowie i relacje z innymi ludźmi?

Zmęczenie, bezsenność czy zaburzenia koncentracji, to tylko nieliczne objawy przepracowania. Dochodzi do tego nerwica, uzależnienie od kofeiny i zaburzenia nastroju. Jeszcze trochę i brak czasu stanie się nową jednostką chorobową.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.