Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19984 miejsce

"Lokatorzy to nie towar" - mówią protestujący przeciwko wysokim czynszom

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2009-03-13 19:02

Dzisiaj, już po raz drugi, warszawiacy protestowali przeciwko podwyżkom czynszów. "Lokatorzy to nie towar" oraz "Chcemy mieszkań komunalnych" - krzyczeli, blokując przejście na skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Jagiellońskiej.

1 z 10 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Protestujący są gotowi - mają kartki z żądaniami i transparenty. fot.Julia Wizowska
Protestujący są gotowi - mają kartki z żądaniami i transparenty. fot.Julia Wizowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

rysiekk
 • rysiekk
 • 03.03.2011 10:00

Dokładnie... akcja pod tytułem: "Dajcie mi za darmo bo wolałem wydawać na alkohol zamiast kupić własne"

Komentarz został ukrytyrozwiń
asddf45
 • asddf45
 • 03.03.2011 09:55

całe szczęście, że pokolenie które uważa, że im się "należy" już powoli zanika. Młodzi ludzie biorą kredyty i pracują żeby mieć coś swojego. Z jakiej racji ktoś ma dostawać mieszkanie za darmo ?

I jeszcze te argumenty : "Bo mieszkali tam przez 30 lat" czy ta ciemnota zdaje sobie sprawę ile kosztuje utrzymanie budynku ? Czują się właścicielami bo wymienili kran i umywalkę w 120 metrowym mieszkaniu w którym przez 30 lat mieszkali za pół darmo?

Dobrze że mamy trochę bardziej świadome społeczeństwo właścicieli które po prostu będzie pozywać państwo polskie do Trybunału w Strasburgu za szkody spowodowane przez przydzielenie darmozjadów do ich domów

Zachęcam do lektury :

http://wyborcza.pl/1,76842,7051431,Kamienicznik_przeciw_Polsce.html

Reasumując: jedni pracują i spłacają kredyty, inni wydawali swoje pieniądze przez 30 lat na inne rzeczy a teraz krzyczą że mają mi dać. Do czego to prowadzi ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 21.03.2009 01:20

ps: tak do samego tematu lokatorzy to nie towar owszem ale lokale już tak :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 13.03.2009 21:13

Jak zabrzmiał tak zabrzmiał ale jeśli postawiony pod ścianą musiałbym wystawić ocenę byłby to "-" a nie jest to żadną zachętą dla autora kiedy na dzień dobry dostaje kopa :) czyż nie :)
Fakt tu jestem od niedawna (zarejestrowany) i z założenia jako czytelnik a nie autor no chyba że kiedyś w przyszłości, ewentualnie jeśli coś spowoduje u mnie konieczność reakcji ale z obserwacji wiem że arty pisane pod wpływem chwili nie są bezstronne i obiektywne a to jest najgorsze przewinienie dziennikarza przynajmniej w moich oczach :)
Tak czy siak postaraj się o odrobinę więcej informacji o tym temacie i dodaj je jako albo kolejny art albo w ramach edycji to zawsze dobrze świadczy :)

pozdrawiam serdecznie i życzę owocnej twórczości

ps:
taka wredność o jakiej piszesz nazywa się spostrzegawczość i jest jedną z dość istotnych cech dobrego dziennikarza

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 13.03.2009 19:58

Witam! Dzięki za komentarz. Co do braku informacji: jak dobrze zauważyłeś, jest to mój pierwszy tutaj "artykuł", właściwie umieściłam go na próbę (może to śmieszne, ale nie wiedziałam nawet w jakiej kolejności mam wgrywać zdjęcia, żeby wyświetliły się w takiej, jakiej chcę). Obiecuję, że się poprawię.

Jeśli chodzi o protestujących: nie jest tak, że chcą "dokopać" kierowcom. Jedyne, czego chcą, to zwrócić na siebie uwagę. Mają nadzieję, ze jak nagłośnią sprawę, to Ratusz ich nie "oleje", jak to było dotychczas.

I przepraszam, że będę pod koniec trochę wredna, ale tekst: "Szanowna Autorko nie wystawiam oceny bo to jest 1 Twój art tutaj" zabrzmiał tak, jakbyś miał co najmniej 5-letni staż pracy w w24. Powiem szczerze, że dawno się tak nie śmiałam, jak w chwili, gdy weszłam na Twój profil i zobaczyłąm datę rejestracji oraz ilość artykułów.:)

Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 13.03.2009 19:41

Szanowna Autorko nie wystawiam oceny bo to jest 1 Twój art tutaj.
Ale jeśli jak piszesz masz tak duże doświadczenie to nie będę ukrywać że w tym reportażu brakuje bardzo ale to bardzo wielu podstawowych informacji.
kto kiedy komu o ile od kiedy na jakiej podstawie prawnej (lub czy bezprawnie)
za fotki powinien być plus ale za prześlizgnięcie się po ważnym temacie powinien być duuuuuuuuuuuuuuży minusA co do tematu to kopnął mnie Krzyś to kopnę Andrzeja ciekawe podejście protestujących
"zawinił" właściciel/zarządca kamienicy dokopiemy kierowcom a może by tak wysmarować winnego smołą i posypać pierzem jeśli oczywiście jest winny bo tego nie wiemy z powodu braków w arcie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.