Facebook Google+ Twitter

Lokomotiv Daugavpils i PSŻ Poznań będą walczyć o awans do ekstraligi

W niedzielne popołudnie w IX kolejce pierwszej ligi Lokomotiv Daugavpils podejmie na własnym torze drużynę PSŻ Lechma Poznań. Oba zespoły będą walczyć o zwycięstwo, które znacznie przybliży któryś z nich do pierwszej czwórki.

 / Fot. Szymon SzarPojedynek drużyny z Daugavpils z poznańskimi Skorpionami zapowiadany jest jako pojedynek o awans do najlepszej czwórki, co pozwoli w kolejnej rundzie walczyć o ekstraligę.

Drużyna Lokomotivu od momentu awansu do pierwszej ligi jest bardzo wyrównanym i mocnym zespołem, opartym w głównej mierze na Łotyszach i Rosjanach, co przynosi bardzo dobre rezultaty. Już w zeszłym sezonie zespół z Łotwy zajął drugie miejsce w końcowym rozrachunku i o ekstraligę miał zmierzyć się w dwumeczu z Atlasem Wrocław. Kłopoty finansowe Lokomotivu spowodowały jednak, że do spotkań nie doszło i Wrocław utrzymał się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Również w tym sezonie zespół trenera Nikolaja Kokina jest drużyną bardzo groźną, szczególnie na własnym torze, co potwierdzają wysokie tegoroczne zwycięstwa nad zespołami Startu Gniezno, Speedway Miskolca oraz Wybrzeża Gdańsk. Liderem drużyny Lokomotivu jest Rosjanin Grigorij Łaguta, który wraz z łotewskim młodzieżowcem Maksimem Bogdanovem tworzy główny trzon drużyny. Silnym punktem zespołu jest również kolejny reprezentant Rosji Roman Povazhny.

Poznańskie Skorpiony do niedzielnego meczu awizowały skład, dokładnie taki sam, jak w odwołanym zeszłotygodniowym spotkaniu w Rybniku. Kolejną szansę na zaprezentowanie umiejętności otrzyma Australijczyk Tyron Proctor. W składzie drużyny z ulicy Warmińskiej zabraknie natomiast młodego Niemca Franka Fachera.

Australijczyk Tyron Proctor / Fot. Szymon SzarNiedzielny mecz powinien być ciekawym widowiskiem. Chociaż dotychczasowe pojedynki łotewsko-wielkopolskie na łotewskim torze każą upatrywać murowanego faworyta do wygranej w zespole gospodarzy. Sympatycy Sqóry i spółki głęboko wierzą, że ich team tanio skóry nie sprzeda.

Awizowane składy:

Lokomotiv Daugavpils:

9. Grigorij Laguta
10. Leonid Paura
11. Kjastas Puodżuks
12. Wiaczesław Gieruckis
13. Roman Povazhny
14. Maksim Bogdanow

PSŻ Lechma Poznań:

1. Norbert Kościuch
2. Mateusz Szczepaniak
3. Adam Skórnicki
4. Tyron Proctor
5. Robert Miśkowiak
6. Adrian Szewczykowski

Początek niedzielnego meczu o godzinie 16:00.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.