Facebook Google+ Twitter

Lolek, Bolek i Tola - poznajcie młode lwiątka z gdańskiego ogrodu zoologicznego

Lolek, Bolek i Tola - tak nazwano trzy młode lwiątka z gdańskiego zoo. W ogrodzie przebywa już dziewięć lwów.

 / Fot. Przemysła Świderski (aip)Na świat przyszły trzy lwiątka. Razem więc jest już w Gdańsku 9 lwów. Troje dorosłych i sześcioro młodych, urodzonych w lipcu bieżącego roku.

Piątkę tych kotów można podziwiać na wybiegu – stając z nimi oko w oko lub w pawilonie - przez szybę. Troje najmłodszych oraz ich matkę na jakiś czas oddzielono do zwiedzających. Zostaną pokazane za około dwa tygodnie. Lwy wróciły do Gdańska na początku października ubiegłego roku – po około 20-letniej nieobecności. Do Gdańska trafiły cztery drapieżne zwierzaki - samiec z Lizbony oraz trzy samice z Francji, z ogrodu pod Paryżem. Ponad tydzień po przyjeździe do Polski. samiec Argo zagryzł jedną ze swych partnerek. Nie był to koniec nieszczęść.

Narodzone niedługo potem lwiątko, którego matką był druga samica - padło po 4 miesiącach z powodu choroby. Następne narodziny w październiku 2015 roku zaowocowały 3 kociątkami - ich imiona to Lolek, Bolek i Tola, które żyją z dorosłymi w wielkiej zgodzie. Teraz – kolejny sukces gdańskiego zoo: na świat przyszły następne trzy lwiątka, które ogród zoologiczny zaprezentuje światu już wkrótce.

Kazimierz Netka (aip)

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Gdańsk zoo lwy


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.