Facebook Google+ Twitter

"Lolo" - Wampir z Krakowa

"Lolo" Marty Szreder to inspirowana faktami powieść kryminalna o jednym z najsłynniejszych polskich psychopatów - Karolu Kocie, zwanym Wampirem z Krakowa.

okładka / Fot. ZnakHistorię Karola Kota poznałam jakiś czas temu, dzięki książkę Anny Poppek "Seryjni mordercy XX wieku". Poświęcono mu zaledwie kilka stron, jednak to wystarczyło, bym chciała bliżej poznać tę głośną sprawę. Okazja nadarzyła się, gdy na rynku ukazała się książka "Lolo" Marty Szreder, która poświęca temu mordercy ponad 200 stron.

Karol Kot był cichym, skromnym i trzymającym się na uboczu uczniem krakowskiego technikum energetycznego, który nie sprawiał problemów wychowawczych. Pochodził z inteligenckiej rodziny, ojciec był inżynierem, mama nie pracowała. Miał także młodszą siostrę.

Nie miał przyjaciół, jego jedyny kolega odsunął się od niego, gdy stał się donosicielem. Należał do sekcji strzeleckiej Cracovii i tam odnosił sukcesy. Strzelanie stało się jego pasją. Nikt nie przypuszczał, że może on być zdolny do popełnienia zbrodni. I to niejednej. Początkowo jego ofiarami były starsze kobiety, potem zaczął atakował także dzieci. I to go zgubiło...

"Lolo" to inspirowana faktami powieść kryminalna o jednym z najsłynniejszych polskich psychopatów. To także opowieść o przyjaźni, nieodwzajemnionej miłości, zdradzie i zawiedzionych ambicjach.

Powieść pisana jest w trzeciej osobie - z perspektywy mordercy. Czytelnik od razu wie, kto stoi za brutalnymi napaściami oraz domyśla się, jak skończy się ta historia. Może nie wiedzieć jedynie, jakie były motywacje Kota i jak doszło do aresztowania (o ile wcześniej nie czytał książek na ten temat). Jednak mnie to zupełnie nie przeszkadzało, że jest tak mało niewiadomych. Bowiem, książka "Lolo" była dla mnie dopełnieniem jednego z rozdziałów wspomnianej już książki Anny Poppek, poświęconego Wampirowi z Krakowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziękuję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetna recenzja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.