Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9319 miejsce

Łomża. Aktywnie dla Hani i Filipa

W ostatni weekend odbył się cykl imprez charytatywnych dla Hani i Filipka, dzieci, które chorują na wiotkość stawowo-mieśniową, MPD czterokończynowe i opóźnienie psychoruchowe.

Bieg / Fot. Paweł DąbrowskiNa początek, w piątek, 22 kwietnia 2016 roku, w dawnym klubie Atlantic, obecny Barbados, odbyła się charytatywna gala disco polo zorganizowana dzięki uprzejmości Pana Sławomira Warnajtysa, właściciela lokalu. Wystąpiło kilka zespołów, m. in. Mega Stars, Roxter, Michał Majkel Wszeborowski, Grande i inni. Impreza trwała do 2 - giej w nocy. Niestety, gala nie przyciągnęła tłumów. Jednak pozostałe imprezy odwiedziło wielu łomżyniaków.

W sobotę można było zwiedzić forty w Piątnicy, gdzie gościł zespół Spare Bricks, który wykonał utwory Pink Floyd. Odbył się również występ chóru z SP nr 10 w Łomży.

Z kolei w niedzielę na Stadionie Miejskim w Łomży odbył się bieg zatytułowany "Bieg ku samodzielności dla Hani i Flipka". Bieg rozpoczął się o godz. 11:00, a jego dystans wynosił 100 km. Sponsorem były Zakłady Spożywcze BONA, które przekazały środki finansowe. W biegu udział wzięli między innymi studenci WSA (Sylwia Popiołek, Adrian Gajko, Daniel Demianowicz, Sebastian Kropiewnicki, Daniel Murawski i in.), studenci z PWSIiP w Łomży, dziennikarze, organizatorzy oraz 8 letni Kacper poruszający się na wózku inwalidzkim. Bieg zakończył się z wynikiem 834 kilometry.

– Dla dzieciaków jest to duży zastrzyk możliwości, żeby mogli być samodzielni. Mam nadzieję, że to osiągniemy. Są niesamowici ludzie, którzy się przyczyniają do tego i wszystkim serdecznie dziękuję – informuje Pani Agnieszka, mama Filipa – Ja również biegam, trzeba się trochę poruszać.

Po południu, na dawnej strzelnicy przy ulicy Konstytucji 3 Maja, odbył się festyn. Tam także zbierano środki na rehabilitację dzieciaków. Wśród atrakcji m. in. znalazł się zamek dmuchany dla dzieci i ścianka wspinaczkowa, nad którą pieczę piastował Adrian Wądołowski z grupy Speed ASG. Godne uwagi były również warsztaty z samoobrony przygotowane przez Studentów WSA: Marcina Ejsmonta, Darka Machnacza, Grzegorza Wołosińskiego i Daniela Matiunina. Na warsztatach tych chętni mogli poznać techniki obrony zarówno przy ataku z nożem jak i przy użyciu broni palnej. Inni studenci tańczyli na terenie nie aktywnej jeszcze fontanny.

zdjęcia z imprezy w klubie: http://fotodabrowski.eu/index.php?/category/16
zdjęcia z festynu Kilometry ku samodzielności: http://fotodabrowski.eu/index.php?/category/17
Film video z imprezy: https://www.youtube.com/watch?v=YNfHVvPbouE

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.