Facebook Google+ Twitter

Łomża. Harcerze zbierali żywność dla ubogich

W ostatni piątek i sobotę, czyli 23 i 34 września w większości marketów dyżurowali wolontariusze Banku Żywności, głównie harcerze z 59. Łomżyńskiej Drużyny Harcerskiej Ptaki Ptakom.

Grupa wolontariuszy dwa dni przed zbiórką na spotkaniu organizacyjnym. / Fot. Paweł DąbrowskiHarcerze zbierali żywność we wszystkich Biedronkach zlokalizowanych na terenie Łomży (ul. Wojska Polskiego, ul. Dworna, ul. Sybiraków, ul. Wyszyńskiego i Al. Legionów), Lidlu (ul. Sikorskiego, róg Al. Legionów) oraz w Stokrotkach (ul. ks. Anny i Al. Legionów).

Biedronka na woj. polskiego. Sobota, godz. 10:00 / Fot. Paweł DąbrowskiJak mówi phm. Krzysztof Pyczot, drużynowy i koordynator zbiórki – Drużyna Ptaki Ptakom prowadzi zbiórki, ponieważ jest coraz mniej osób, które chcą pomagać i to jest przykre. Musimy nieść chętną pomoc bliźnim, bo chcemy dać dobry przykład społeczeństwu.

Zbiórka trwała w piątek w godzinach 8.30-19.00, natomiast w sobotę zaczęła się o godz. 9 i potrwała do godziny 17.00.

Wolontariuszka Ola Samluk. / Fot. Paweł DąbrowskiZebrana żywność trafi do wielodzietnych i ubogich rodzin z Łomży i okolic. Organizatorzy zbiórki dziękują wszystkim, którzy podczas takich akcji okazują wolontariuszom wiele ciepła i serdeczności i nie przechodzą obojętnie obok kosza z żywnością dla potrzebujących.

Ostatnia zbiórka żywności w ramach ogólnopolskiego programu Podziel się Posiłkiem zorganizowana została przez Federację Banków Żywności w partnerstwie z Telewizją Polsat i Danone.

- Zdecydowałyśmy się wziąć udział w zbiórce żywności bo lubimy pomagać innym - twierdzą zgodnie wolontariuszki, Ola Samluk (11 lat, widoczna na zdjęciu z plakatem) i Weronika Rogowska (11 lat) z 59. Łomżyńskiej Drużyny Harcerskiej Ptaki Ptakom.

- A ja chciałam pomóc biednym i niedożywionym dzieciom – twierdzi dh. Natalia Łepkowska (10 lat).

Natomiast ja zdecydowałem się uczestniczyć w zbiórce razem z moją drużyną harcerską, ponieważ moim powołaniem jest „niesienie pomocy bliźnim”, jak mamy zapisane w przyrzeczeniu harcerskim. Wynik wrześniowej zbiórki żywności, to 919,65 kg pierwszego dnia zbiórki i 784,42 kg żywności drugiego dnia, co daje w sumie 1704,07 kg zebranej żywności. Dla porównania: w Wielkanocnej Zbiórce Żywności (8-9 kwietnia 2011 r.) zebrano 634,91 kg żywności.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.