Facebook Google+ Twitter

Łomża. Piknik integracyjny osób niepełnosprawnych

29 czerwca, już po raz trzeci, odbył się piknik integracyjny zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży. Wpisał się on już w kalendarz wydarzeń realizowanych w ramach projektu ”Razem ku samodzielności".

Uczestnicy pikniku. / Fot. PCPR w ŁomżyUczestniczyli w nim niepełnosprawni, w tym członkowie Grupy Wsparcia, podopieczni: Warsztatów Terapii Zajęciowej z Marianowa, Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Kownatach oraz Domu Pomocy Społecznej w Tykocinie. Na pikniku nie zabrakło rodzin uczestników, instruktorów, terapeutów oraz opiekunów z wymienionych placówek oraz pracowników socjalnych Ośrodków Pomocy Społecznej w Jedwabnem, Przytułach i Wiźnie.

- Na pikniku w Olszynach było bardzo fajnie, było karaoke i taka mała zabawa taneczna przy muzyce, były również zawody drużynowe. Musze się pochwalić, że grupa wsparcia wygrała. Graliśmy w piłkarzyki. Były też ciepłe posiłki, grill. Ogólnie było bardzo fajnie dziewczynom się podobało - mówi p. Marta Mierzejewska, mama niepełnosprawnej Dominiki, widoczna na zdjęciu.

Uczestnicy pikniku. / Fot. PCPR w ŁomżyWystęp zespołu z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Marianowie. / Fot. PCPR w Łomży
W imprezie wzięło udział łącznie ponad 150 osób. Wśród gości był również wicestarosta łomżyński- Krzysztof Kozicki. Jak czytamy na stronie PCPR w Łomży, tradycyjna polska kuchnia, muzyka biesiadna oraz występ wokalno-taneczny podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Marianowa stały się impulsem do dobrej zabawy. Gospodarze zaoferowali wiele atrakcji piknikowiczom: dobrą muzykę prezentowaną przez didżeja, wspaniale wyposażone boiska do gier i zabaw dla dzieci, możliwość skorzystania z kąpieli i pływania kajakiem. Przedstawiciele poszczególnych środowisk utworzyli drużyny futbolowe zmagające się nie tylko z przeciwnikami, ale też ze słońcem. Zorganizowane zawody sportowe wyzwoliły ducha walki nie tylko wśród zawodników, ale również kibiców drużyn, którzy winą za tracone bramki często obarczali „sędziego kalosza.”

Następny piknik dla osób niepełnosprawnych jest przewidziany na wrzesień i organizuje go Ośrodek Wsparcia w Kownatach (gm. Piątnica).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

marta
  • marta
  • 03.07.2011 15:34

na pikniku bylo bardzo fajnie pozdrawiamy wszystkich uczestników tej przedniej zabawy podziękowania dla organizatorów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.