Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25713 miejsce

Łomża. Pogrzeb byłego wiceprezydenta miasta, Krzysztofa Choińskie

W sobotę 22 października odbył się pogrzeb brutalnie zamordowanego byłego wiceprezydenta Łomży. Krzysztof Choiński był wiceprezydentem w latach 2002-2010. Ostatnio pracował jako wicedyrektor w jednej z łomżyńskich szkół.

Msza święta w intencji zamordowanego. / Fot. SuperŁomża.plW sobotę, 22 października 2011 roku odbyła się msza święta w intencji zamordowanego, która odbyła się w parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży. Przewodniczył jej ordynariusz diecezji łomżyńskiej, ks. bp Stanisław Stefanek, z którym modlili się kapłani z Łomży i okolic. Homilię wygłosił ks. dr Radosław Kubeł, duszpasterz dwóch szkół (m.in. tej, w której pracował zamordowany) i koordynator Grupy Ratowniczej SPR Nadzieja.

O 12.00 trumna z ciałem zmarłego została przewieziona do katedry łomżyńskiej. Mszę żałobną koncelebrował biskup pomocniczy Tadeusz Bronakowski. Rozpoczynając uroczystości pogrzebowe, ksiądz biskup powiedział do zebranych, że "dzień śmierci jest dniem narodzin dla nieba". Biskup wspomniał swoje osobiste kontakty z Krzysztofem Choińskim w czasie pełnienia przez niego przez osiem lat funkcji wiceprezydenta Łomży. "Śmierć Krzysztofa jest ostrzeżeniem dla całego miasta" powiedział biskup (w ciągu ostatnich sześciu miesięcy jest to szóste morderstwo w Łomży - przyp. red.).

Uroczystości pogrzebowe w kościele katedralnym / Fot. SuperŁomża.plKrzysztof Choiński w pracy dla samorządu Łomży "zawsze szukał kompromisu w imię wspólnoty samorządowej i Łomży. Wierzę, że twoja bezsensowna śmierć wyzwoli w nas owoce dobra" - mówił Jerzy Brzeziński, były prezydent miasta, którego zastępcą ds. oświaty był zmarły Krzysztof Choiński.

Kondiukt żałobny / Fot. SuperŁomża.pl"Kondukt pogrzebowy, po wyjściu z katedry, przeszedł ulicą Farną na Stary Rynek, gdzie pod ratuszem zatrzymał się na chwilę, na czas odegrania hejnału miasta. Następnie ul. Giełczyńską i Zawadzką udał się na stary cmentarz przy ul. Kopernika. Tam spoczął na zawsze zamordowany bestialsko przez ulicznych bandytów na tle rabunkowym Krzysztof Choiński (lat 53)" – czytamy na SuperŁomża.pl

Na podstawie SuperŁomża.pl.
Zdjęcia: SuperŁomża.pl

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 24.10.2011 09:39

Poklosie ; nowoczesnego: panstwa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najprawdapodobniej wszystkie morderstwa dokonały inne osoby.

Komentarz został ukrytyrozwiń
007
  • 007
  • 23.10.2011 23:51

,,Bezsensowna śmierć wyzwoli owoce dobra''... A co władze miasta i co władze Polski robią aby złapać i ukarać sprawców tej bezsensownej śmierci? Już od maja w mieście Łomży mordują ludzi. Żadne słowa na pogrzebie nie zwrócą cierpień ofierze i jej rodzinie. Dlaczego już wcześniej nie schwytano tych morderców ludzi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.