Facebook Google+ Twitter

Łomżyńscy harcerze sprzątali plażę miejską i las w Drozdowie

17 września harcerze z 59. Łomżyńskiej Drużyny Harcerskiej Ptaki Ptakom pod wodzą phm. Krzysztofa Pyczota, sprzątali plażę miejską i część lasu w ramach akcji Clean Up The World.

 / Fot. Paweł DąbrowskiPierwszy raz, Sprzątanie Świata odbyło się w Australii, w roku 1989, gdy 40 tys. mieszkańców Sydney sprzątało tereny portu. Rok później, akcja objęła całą Australię, natomiast w Polsce sprzątanie Świata zostało zapoczątkowane w 1994 przez Mirę Stanisławską i odbywa się co roku w 3. weekend września. Aktualnie w akcji udział bierze blisko 30 mln wolontariuszy ze 122 krajów.

Harcerze z drużyny "Ptaki Ptakom" biorą udział w akcji już od kilkunastu lat. Uczestniczy w niej młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy.

 / Fot. Paweł Dąbrowski- Postanowiłam pomóc w zbiórce żywności, ponieważ chcę, aby nasza Ziemia była czysta - mówi Patrycja Cichiocka z 59. DH Ptaki Ptakom.

 / Fot. Paweł DąbrowskiW tegorocznej akcji Sprzątania Świata harcerze uzbierali na plaży i w drozdowskim lesie prawie 20 worków śmieci!

Zobacz też: Łomżyńscy harcerze sprzątali plażę i las w Drozdowie. Zdjęcia

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.