Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3962 miejsce

"Londonay" - internetowy szwindel spod Sanoka

Jeżeli zdesperowany szukasz pracy lub zadłużony szukasz dodatkowego zarobku, zanim wydasz kilkaset funtów na "pewną" i "łatwą" pracę w sklepie internetowym, dobrze się zastanów i sprawdź, kto taką pracę oferuje i dlaczego. Nie bądź naiwny.

Nie wiem czy to moja wrodzona ciekawość, czy może tajemniczość projektu Londonay, kazały mi drążyć temat bardziej niż tym, którzy zdecydowali się na ulokowanie tam swoich pieniędzy. Początkowo chodziło jedynie o sprostowanie i wyjaśnienie informacji, które już na pierwszy rzut oka budziły poważne zastrzeżenia, co do swojej prawdziwości. Jednak, po jakimś czasie zacząłem odkrywać elementy, które ukazały mi świat, do tej pory zupełnie nieznany. To świat tajemniczych programów inwestycyjnych, jednorazowych pokoi konferencyjnych oraz ludzi, których internetowe legitymacje zmieniają imiona, nazwiska i pseudonimy w zależności od forum, tematu, projektu. W tym właśnie świecie ulokowana jest historia firmy Londonay.

Czytaj też: Pracuj w angielskiej firmie. Tylko uważaj

Powiem szczerze, że o ile pierwszy artykuł traktowałem, jako wyraz obywatelskiego oburzenia, to otrzymany anonim otworzył mi oczy na zupełnie inną możliwość. Nie chodziło już tylko o prostowanie faktów podawanych przez firmę, która być może podjęła zbyt agresywną kampanię reklamową. Chodziło o możliwość odkrycia oszustwa na bardzo dużą skalę, a dodatkowo oszustwa, które byłoby bardzo ciężkie do udowodnienia. Zwłaszcza, że o oszustwie możemy mówić po jego faktycznym popełnieniu, a tym przypadku, jest jedynie podejrzenie zamiaru.

Anonim

Po publikacji dwóch poprzednich artykułów, otrzymałem kilkanaście anonimowych mejli. Większość z nich stanowiła wyrazy poparcia dla przedstawionej w artykule tezy, ale były też dwa, które wprowadziły moje poszukiwania na zupełnie nowe tory. Nie wiem czy były to nieudolne próby samej firmy skierowania mojej uwagi w inną stronę, czy może ktoś rzeczywiście chciał mi pomóc. W każdym razie odkrycia, jakich dokonałem, były dość zaskakujące.

Jedna z osób sugerowała, że projekt Londonay może być kolejną fazą prowadzonego około pół roku temu projektu Zielone Zakupy. Wspominana osoba, w swojej dość obszernej informacji, stwierdziła, że do programu Zielonych Zakupów przystąpiło około 10 tys. osób z całej Polski. Wskazywała również, że po programie, który był reklamowany równie szeroko jak Londonay, zostały już tylko strzępy informacji.

Drugi mejl, który otrzymałem był nie tyle groźbą, co przypuszczeniem groźby. Informację napisał ktoś, kto rzekomo wcześniej próbował drążyć temat podobnego programu (niewymienionego z nazwy) i kiedy zaczął zadawać niewygodne pytania, zostały przeciw niemu skierowane telefoniczne pogróżki. Informacja miała jednoznaczną wymowę. Nie mogłem posądzić, że ktoś mi grozi, ale otrzymałem ostrzeżenie, że swoimi artykułami zaczynam przeszkadzać.

Z wrodzonej przekory postanowiłem drążyć temat. Sprawą zainteresowałem Wojtka, informatyka z wykształcenia, ale internetowego detektywa z zamiłowania, oraz Zbigniewa, redaktora jednego z regionalnych dzienników w Polsce, który kilkanaście lat temu sam dał się wciągnąć w piramidę finansową i dobrze rozumiał potrzebę nagłośnienia sprawy. Wspólnymi siłami rozpoczęliśmy internetowe śledztwo mające na celu wykazanie, że projekt Londonay jest oszustwem mającym na celu wyłudzenie pieniędzy od naiwnych.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (85):

Sortuj komentarze:

G-A
  • G-A
  • 27.08.2012 18:24

Duzo lepszy jest polski projekt FAMILO. Robisz codzienne zakupy taniej i jeszcze na tym zarabiasz. Start za kilka dni. Zapisy DARMOWE juz dziś: http://familo-zakupy.blogspot.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zbigniew Kowal
  • Zbigniew Kowal
  • 14.08.2012 12:35

Czytam i oczom nie wierzę !Jeden drugiemu skacze do " Gardła " coś tam udowadnia coś tam tłumaczy czymś straszy ! Poco to, kogo to obchodzi kto coś założył ( Londonay ) czy on jest z Anglii czy z polski - ważne że projekt powstał i może dać pracę dodatkową czy stała ! Każdy ma nadzieję że może teraz zarobić !Nie odbierajmy tej nadziei ludziom , bo może to być jedyną drogą " sukcesu " jako " biznesu-jego małego biznesu ) którego on sam nigdy by nie stworzył !A jak nie wyjdzie - to sam się o tym przekona ! Oby nie !
Mam 58 lat .Do emerytury jeszcze 7 lat.A sam z ciekawości wszedłem w program Londonay !A może jakimś cudem zdobędę też Emeryturę z Anglii ? Różnie może być ?!

Komentarz został ukrytyrozwiń
mAXI
  • mAXI
  • 27.07.2012 18:13

Sklep działa zgodnie z zapowiedziami; posiada szeroki asortyment i ciągle dochodzą nowe pozycje. Właśnie otrzymałam zamówione ciuchy zgodne z zamówieniem Płatności dokonałam przelewem internetowym.
Polecam wszystkim ten sklep Londonay.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mAXI
  • mAXI
  • 27.07.2012 18:13

Jest pięknie powiedzianę chcąc osądzać kogoś trzeba być samemu bez skazy,ale widzę że oczernia się Londonay bo jak można kogoś oszukiwać jeśli będąc na etapie 0 nic nie płacisz a od zakupu w twoim sklepie otrzymujesz prowizje bo to są fakty na mojej osobie to ja się Pana pytam gdzie tu oszustwo WIELKI PANIE "PSEUDO AUTORZE"

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mateo
  • Mateo
  • 30.06.2012 15:46

ktoś poniżej napisał że zapłacił za licencję sklepu 60 zł i że zrobił zakup aktywacyjny za 100 zl i się cieszy że nie stracił więcej, o jakiej Pan stracie pisze przecież dostał pan swój sklep z możliwością zarabiania i dostał Pan towar więc ja osobiście nie widzę tutaj żadnej straty. sam posiadam licencję również za 60 zł i wykupuje ją już 3 razy bo jest to dla mnie opłacalne gdyż mam zniżkę na zakupy które w londonay często robię a na dodatek jak znajomy chce coś kupić dla siebie i żony oraz dla dzieciaków to ja jeszcze dostaje 10% za ich zakup - DLA MNIE REWELACJA - może nie zarabiam w londonay wiele ale w sumie wypłaciłem już kilkaset złotych więc jestem pozytywnie nastawiony do firmy bo pieniądze są zawsze na czas wypłacane

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mateo
  • Mateo
  • 30.06.2012 15:42

Panie Radosławie artykuł dość obszerny, może nawet za bardzo ale; no właśnie. Czegoś mi brakuje a konkretnie szczegółów. Takie pisanie to dla mnie przepraszam za wyrażenie "ble ble ble". Jak ma się do tego brytyjski nadzór finansowy? Gzie "oszuści" gromadzą pieniądze i ile ich już uzbierali na "naiwnych frajerach"? I wreszcie jak się ma do tego co Pan pisze fakt uruchomienia 15 III pierwszego sklepu Market z około 900 produktami? Dlaczego inne firmy franczyzowe nie są oszustami mimo, że na dzień dobry biorą ogromne opłaty? Skoro tak dobrze Panu idzie to śledztwo to niech Pan jeszcze sprawdzi bank w Polsce z którym firma współpracuje i firmę kurierską, która podjęła się przewozu zamówionych towarów z Anglii do odbiorców w Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gosc DZISIAJ 17:51
  • gosc DZISIAJ 17:51
  • 04.06.2012 17:56

A ZAPOMIAŁEM FIRMA JESZCZE NIE WIE ŻE JESTEM ZAJEBISTY W INTERNECIE I W CIĄU TYGODNIA NA WSZYSTKICH FORACH INTERNETOWYCH ZROBIE IM TAKA REKLAME ŻE ICH SZLAK TRAFI A SERWISY OGŁOSZENIOWE BĘDA PĘKAĆ W SZWACH Z ICH AUTOREKLAMA
meil" relcash@o2.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
gosc
  • gosc
  • 04.06.2012 17:51

!!!!! LONDONAY!!!!!!POWIEM TAK Z CZYSTEJ CIEKAWOŚCI WYKUPIŁEM PAKIET ZA 60 ZŁ I DOKONAŁEM ZAKUPU ZA 100 ZŁ WYMAGANEGO RAZ NA TRZY MIESIACE DOSTAŁEM ODPOWIEDZ ,ŻE TEN PRODUKT JEST NA DZIEN DZISIEJSZY NIE OSIAGALNY , JEDNA KONKRETNA UWAGA GDY ROBIŁEM PRZELEW ZA WYBRANY PRODUKT TO NORMALNA FIRMA SKLEP W DANYM MOMENCIE INFORMUJE O BRAKU NA MAGAZYNIE I Z TEGO TYTUŁU NIE ROBIMY PRZELEWU-PRZESŁALI MI KILKA OFERT ZAMIENNYCH I DOKONAŁEM WYBORU INNEGO PRODUKTU I NA TYM SIE SKOŃCZYŁO ZADNEJ ODPOWIEDZI ZE STRONY FIRMY
UWAŻAM ŻE TO LIPA, SZWINGIEL JAKICH MAŁO ALE Z DRUGIEJ STRONY CIESZĘ SIĘ ,Ż STRACIŁEM TYLKO 180 ZŁ A NIE 1800 TO BYŁA CZYSTA CIEKAWOŚĆ I JUŻ NIGDY NIE WEJDĘ W ŻADEN TAKI PROGRAM WOLE ŻONIE KUPIĆ STRINGI ZA 180ZŁ PRZYNAJMNIEJ BĘDEMIAŁ PRZYJEMNOŚC PRZY ICH ZDEJMOWANIU
TO NA TYLE

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marian Wanielista
  • Marian Wanielista
  • 04.06.2012 12:45

Witam Wszystkich Państwa!
Gratuluje konwersacji, a jesli Pan Zubrycki szuka złodzieji to proszę bardzo zajac sie tym:

GRATULUJĘ!Kliknąłeś pierwszy dziś o 23:34:06!
Którą nagrodę wybierasz?
A: telewizor LCD 37"
B: laptop 15,4"
To jest reklama z licowej strony Wiadomosci 24.pl

wystarczy kliknac, to sie nie odczepisz....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maria Łuszczak
  • Maria Łuszczak
  • 31.05.2012 12:50

Kim Pan jest Panie Żubrycki?

LONDONAY TO UCZCIWA FIRMA I ZDĄŻYŁAM SIĘ JUŻ O TYM PRZEKONAĆ WIELOKROTNIE, TOWAR ZAWSZE PRZYCHODZI I ZAWSZE W PACZCE RAZEM Z ZAMÓWIENIEM DOSTAJE OD NICH JAKIŚ BONUS LUB MAŁY UPOMINEK

A CZY PAN P.ŻUBRYCKI WOGÓLE COŚ W TYM SKLEPIE KUPOWAŁ BO CHYBA RACZEJ NIE MA PAN POJĘCIA O TYM O CZYM PAN PISZE

Dlaczego pisze Pan o rzeczach, o których nie ma Pan żadnego pojęcia?
Dlaczego bezpodstawnie atakuje Pan Ludzi, których Pan nie zna?
Dlaczego godzi Pan w dobre imię i osobiste dobra ludzi, którzy ciężko pracują, poświęcając swój czas i pieniądze i za darmo, bez żadnych zobowiązań nauczają podstaw pracy w Internecie?

Proszę odpowiedzieć CY ROBI PAN TO BEZINTERESOWNIE Z WŁASNEJ BEZMYŚLNEJ GŁUPOTY CZY TEZ KTOŚ PANU ZA TO ZAPŁACIŁ?