Facebook Google+ Twitter

Londyn 2012. Anita Włodarczyk ze srebrnym medalem!

Anita Włodarczyk wywalczyła srebrny medal olimpijski w rzucie młotem. Nasza młociarka była faworytką do jednego z medali i nie zawiodła. Polka w swoim ostatnim rzucie uzyskała wynik 77,60 metrów, czym przypieczętowała tytuł wicemistrzyni olimpijskiej. To dziesiąty medal dla biało-czerwonych w Londynie.

 / Fot. Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported Nasza reprezentantka rozpoczęła konkurs od rzutu na 75.01 m. Łysenko już w pierwszej próbie pokazała, że jest mocna, posyłając młot na odległość 77.65 m. Niebezpiecznie zrobiło się po trzeciej serii rzutów, kiedy Włodarczyk spadła na czwartą pozycję za Łysenko, Wenxiu Zhang oraz Niemkę Kathrin Klaas.

Bardzo szkoda jednak czwartego rzutu w wykonaniu Polki. Włodarczyk była bowiem bardzo blisko zgarnięcia pełnej puli. W czwartej serii Polka posłała młot na najdalszą odległość, jednak rzut nie był mierzony. Młot bowiem wylądował poza sektorem rzutowym. Już pobieżne spojrzenie pozwalało jednak jasno określić, że był to wynik na pierwsze miejsce, być może nie tylko w momencie oddania rzutu, a również na koniec konkursu.

Kolejne dwie próby w wykonaniu Włodarczyk były już na szczęście czyste i Polka dzięki nim przesunęła się z czwartego miejsca na drugie. W kolejnej próbie uzyskała wynik 77.10 m. i wróciła na drugie miejsce. W ostatniej jeszcze się poprawiła, ale niestety nie wystarczyło to, by pokonać świetnie dysponowaną Rosjankę. Tatiana Łysenko zapewniła sobie sukces piątą próbą, w której posłała młot na odległość 78,18 m.

Druga z naszych reprezentantek Joanna Fiodorow z wynikiem 72,37 m. zajęła jedenaste miejsce i po oddaniu pierwszych trzech rzutów nie rzucała już w wąskim finale.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Bo pojawił się za szybko? :) Sytuacja z Heidler wyjaśniła się dobre kilkanaście minut po zakończeniu konkursu. Z tego względu przesunięto na jutro ceremonię medalową z udziałem młociarek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 ad Rem
  • ad Rem
  • 10.08.2012 22:52

Gratuluję Anicie,
zaintrygował mnie wpis p Łukasza ....z jakich względów tu nie możemy poczytać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem artykuł pojawił się troszkę za szybko. Wydarzeniem konkursu, było uznanie protestu Heidler, która ostatecznie zdobyła brązowy medal. Z wiadomych względów nie możemy tu o tym przeczytać, a szkoda. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa jestem co by było, gdyby nie zdobyła medalu? Psy by na Niej wszyscy wieszali :))
Dla Anity gratulacje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.