6351 miejsce

Londyn 2012. Polscy siatkarze zmiażdżyli Włochów

Polscy siatkarze bardzo dobrze rozpoczęli swój udział w XXX Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Biało-czerwoni pokonali zdecydowanie bardzo pewnych siebie Włochów.

/ Fot. PAP/Adam CiereszkoPrzed rozpoczęciem Igrzysk XXX Olimpiady w Londynie włoscy siatkarze podkreślali, że nie obawiają się spotkania z Polakami, których wielu znawców siatkówki uważa za głównych faworytów do złotego medalu. Na początku seta otwarcia lepsi byli sportowcy Italii, ale chwilę później pięć punktów z rzędu zdobyli Polacy. Włosi wzięli się jednak szybko w garść i na pierwszą przerwę techniczną schodzili z minimalną przewagą (8:7). W środkowej części pierwszej odsłony obydwie drużyny prowadziły zaciętą walkę punkt za punkt, ale Polacy zaczęli popełniać coraz więcej błędów. Przez to na drugą przerwę techniczną z dwupunktowym prowadzeniem zeszli Włosi (16-14).

Końcowa część pierwszej partii była również bardzo nerwowa w wykonaniu Polaków. Przede wszystkim źle funkcjonowało przyjęcie, a Zbigniew Bartman nie kończył piłek. Przy stanie 20:17 dla naszych rywali, trener Andrea Anastasi poprosił o czas dla Polaków. Na niewiele to się jednak zdało, bo podopieczni Mauro Berruto wygrali pierwszego seta 25:21. Na początku drugiej partii obraz gry nie uległ zmianie - biało-czerwoni wciąż grali nerwowo i niepewnie. Jednak skuteczne ataki Bartosza Kurka pozwoliły nam zejść na pierwszą przerwę techniczną z trzypunktową przewagą (8-5).

Po wznowieniu gry polski zespół w końcu wzmocnił zagrywkę i skutecznie blokował, dzięki czemu seryjnie zdobywał punkty. Na drugą przerwę techniczną nasi reprezentanci schodzili więc już z siedmioma punktami przewagi! Mimo że w końcówce seta Włosi zerwali się do odrabiania strat, Polacy kontrolowali grę i wygrali tę partię 25:20. Na początku trzeciej odsłony drużyny walczyły punkt za punkt i na pierwszą przerwę techniczną z minimalną przewagą zeszli podopieczni Mauro Berruto (8:7). Jednak w środkowej części seta Włosi popełnili kilka błędów i stracili prowadzenie na rzecz Polaków (14:16).