Facebook Google+ Twitter

Londyn: Antypolskie incydenty

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-10 20:39

W ocenie Zjednoczenia Polskiego - największej polonijnej organizacji w Wielkiej Brytanii - liczba ataków na Polaków mieszkających w tym kraju, wzrosła w ubiegłym roku o 20 procent. Statystyka obejmuje pobicia, pogróżki, wyszydzanie słowne i antypolskie napisy na murach.

Opierając się na doniesieniach prasy brytyjskiej, Zjednoczenie Polskie wyliczyło, że 70 procent incydentów miało miejsce w miejscowościach, gdzie Polacy mieszkają w rozproszeniu, wśród ludności brytyjskiej. Zdaniem organizacji polonijnej, nieprzychylne nastroje wobec naszych rodaków są wywołane przez artykuły prasowe, przedstawiające imigrantów w negatywnym świetle.

Danych Zjednoczenia Polskiego nie potwierdza brytyjska policja. Londyńscy funkcjonariusze odnotowali w ubiegłym roku niewielki spadek ataków na tle rasowym. Natomiast policja hrabstwa Lincolnshire, gdzie nasi rodacy stanowią duży odsetek ludności uważa, że antypolskie incydenty nie stanowią większego problemu. Zdaniem funkcjonariuszy, doniesienia o takich aktach są stosunkowo nieliczne. Być może dlatego, że wielu dotkniętych kryzysem Polaków wraca do kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.