Facebook Google+ Twitter

Londyn: Gafa premiera hitem w internecie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-10 22:34

Brytyjski premier Gordon Brown stał się autorem gafy, która nie tylko wzbudziła gromki śmiech w parlamencie, ale stała się międzynarodowym hitem internetowym. I nic dziwnego, bo chodzi o zbawienie świata.

Jak co środę, Gordon Brown wziął udział w sesji interpelacyjnej w Izbie Gmin. Odpowiadając na zarzuty, że wspomagając prywatne banki i obniżając stawkę VAT, pogrąża kraj w strasznych długach, premier odparł: „Nie tylko ocaliliśmy świat...,ocaliliśmy banki".

Kiedy rozbawieni deputowani opozycji w końcu ucichli, jeden z nich krzyknął „Mojżesz!". Przywódca konserwatystów David Cameron skomentował: „Wiec teraz wiemy to już oficjalnie." Premier zdobył się na uśmiech.

Gordon Brown istotnie jako pierwszy przywódca zachodni posunął się do wspierania banków na wielką skalę i również jako pierwszy obniżył nieznacznie - o 2,5 procent - podatek VAT. Konserwatyści oburzają się, że aby utrzymać planowane wydatki na obecnym poziomie, skarb państwa będzie się musiał zadłużyć po uszy, za co przyjdzie płacić przez wiele lat.


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.