Facebook Google+ Twitter

Londyn. Jedni szturmują, drudzy świętują

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-01 15:41

Przed szczytem G20 w Londynie protestuje około czterech tysięcy alterglobalistów. Doszło do przepychanek z policją, manifestujący zaatakowali też oddział Royal Bank of Scotland. Jednak według angielskich stacji telewizyjnych, agresywna jest niewielka część manifestantów; pozostali bawią się i spokojnie robią zdjęcia.

Zamieszki w Londynie / Fot. PAP/EPAW mieście zmobilizowano 5 tysięcy policjantów. W City demonstranci zniszczyli oddział Royal Bank of Scotland. W budynku wybito szyby, na ścianach pojawiły się napisy głoszące m.in. "złodzieje", a kilku manifestantów wdarło się do środka oddziału.

Royal Bank of Scotland jest szczególnie obwiniany za przyczynienie się do kryzysu. Uratowany ogromnym kosztem przez rząd, wypłaca byłemu szefowi emeryturę w wysokości 700 tysięcy funtów rocznie. Protestujący w City wznosili okrzyki "wstydźcie się" i "ukarać łupieżców".

Policja otoczyła kordonem antyglobalistów protestujących przed Bankiem Anglii. Wcześniej doszło tam do szarpaniny z funkcjonariuszami.

Do tej pory zatrzymano 11 osób; wszystkie podróżowały samochodem pancernym. Zostali zatrzymani pod zarzutem podszywania się pod policjantów, ponieważ mieli na sobie mundury i hełmy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.