Facebook Google+ Twitter

Londyn: Na lotnisku Heathrow zbudują szósty terminal

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-15 22:54

Brytyjski rząd podjął decyzję o budowie szóstego terminala na lotnisku Heathrow i trzeciego pasa startowego. Decyzję podjęto mimo sprzeciwów i apeli mieszkańców Londynu oraz rzeczników ochrony środowiska.

Ogłoszeniu tej decyzji w Izbie Gmin towarzyszył bezprecedensowy protest jednego z posłów rządzącej Partii Pracy. Kiedy minister transportu Geoff Hoon komunikował Izbie decyzję rządu, poseł reprezentujący okręg, gdzie znajduje się lotnisko, łamiąc parlamentarną etykietę i krzycząc, że rząd dopuszcza się „hańby narodowej" zabrał królewskie berło - symbol obecności monarchy - i zaniósł je w poselskie ławy.

Poseł John McDonnell tłumaczył potem dziennikarzom, że był to protest przeciwko ograniczaniu demokracji i zmuszaniu posłów do akceptowania decyzji rządowych bez debaty parlamentarnej, w której mogliby przedstawić racje swoich wyborców.

Zdaniem rządu, rozbudowa lotniska Heathrow jest konieczna ze względów gospodarczych. Przeciwnicy rozbudowy, w tym 50 posłów Partii Pracy, argumentują, że zwiększy ona do ponad 700 tysięcy liczbę startów i lądowań rocznie, co zamieni w piekło życie w zachodnim Londynie i podmiejskich miejscowościach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.