Facebook Google+ Twitter

Londyn niesłusznie obciążony kosztami Crossrail

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-24 09:42

Według raportu London Assembly, Londyn został niesprawiedliwie obciążony kosztami Crossrail, szczególnie w porównaniu z wkładem rządu centralnego i obszarów poza stolicą.

 / Fot. http://en.wikipedia.org/wiki/File:Crossrail.PNGWydział ds. transportu w Zgromadzeniu akceptuje całkowite koszty projektu szacowane na 16 miliardów funtów, jednak ma wątpliwości dlaczego ponad połowę tej kwoty ma pokryć Londyn, który przez najbliższe 10 lat wygeneruje dla rządu 22 miliardy funtów.

"Komitet uznaje, że budowa Crossrail będzie dla Londynu wysoce korzystna. Mimo to, udział w kosztach jest niewątpliwie nieuczciwy" - napisano w raporcie.

Dodatkowo tylko na londyńskie przedsiębiorstwa został nałożony 2% podatek, dzięki czemu projekt zostanie wsparty kwotą 4.1 miliarda funtów. Jest to na tyle niefortunne, że osiem z 37 stacji Crossrail znajdują się poza Wielkim Londynem. Komitet sugeruje, by ów podatek nałożyć na wszystkie miejscowości leżące na trasie.

Komisja poprosiła również o więcej informacji na temat możliwości zatrudnienia londyńczyków oraz oddziaływania na środowisko Crossrail zarówno podczas budowy jak również po jej zakończeniu.

"Bierzemy pod uwagę zalecenia Komisji i oczekujmy kontynuacji naszej współpracy teraz i po realizacji projektu" - powiedział dyrektor generalny Crossrail, Rob Holden.

Crossrail połączy Maidenhead w Berkshire z Shenfield w Essex, przebiegając przez centrum Londynu, oprócz tego wybudowane zostanie rozgałęzienie do lotniska Heathrow. Trasa rozpocznie działanie w 2017 r.

Krzysztof Sygut
www.elondyn.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.