Facebook Google+ Twitter

Londyn odwiedzi milion kibiców!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-02 17:15

Sebastian Coe poinformował, że na Igrzyska Olimpijskie w Londynie może przybyć milion widzów.

Międzynarodowe Centrum Nadawcze / Fot. ODA 2008Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Londyn 2012 oraz 50 współpracowników przyglądało się Zimowej Olimpiadzie w Vancouver.

"Wszędzie mają pełne stadiony" - powiedział w przeddzień zakończenia igrzysk. "Nie byłem w miejscu, gdzie byłyby wolne miejsca i wygląda na to, że ludzie chcą tam być".

Trudno porównywać Igrzyska Zimowe z Letnimi. Te drugie są o wiele bardziej popularne. W dodatku, jak wyliczyła kanadyjska izba turystyki - 75 procent publiczności w Vancouver to Kanadyjczycy. Dzieje się tak m.in. dlatego, że jest duża odległość między Ameryką Północną i Europą.

Wszystkie miasta organizujące igrzyska borykają się z problemem pustych widowni. Jednak jest duża szansa, by w Londynie było inaczej. Stolica Wielkiej Brytanii jest od lat najczęściej odwiedzanym przez turystów miastem w Europie, dlatego organizatorzy twierdzą, iż na XXX Igrzyska przybędzie co najmniej milion widzów. Ponadto, według Coe codziennie Park Olimpijski w Stratford będzie odwiedzało ok. 250 tyś. kibiców.

Krzysztof Sygut
www.elondyn.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.