Facebook Google+ Twitter

Londyn: Placido Domingo w szpitalu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-24 20:59

Słynny tenor Placido Domingo wycofał się z zapowiadanych na marzec występów w londyńskiej operze Covent Garden. Jego rzeczniczka oświadczyła, że będzie się musiał poddać operacji, choć nie chciała ujawnić co mu dolega.

Placido Domingo miał śpiewać rolę Bajazeta w operze Handla "Tamerlan", występując na scenie Covent Garden 5-krotnie między 5 a 20 marca. Jak się okazuje, będzie jednak w tym czasie w Nowym Jorku, gdzie podda się operacji po atakach bólu brzucha podczas niedawnych występów w Japonii. Rzeczniczka śpiewaka nie chciała zdradzić natury jego choroby, mówiąc tylko: "Wiem, że jest osobistością publiczną, ale czy pewne sprawy nie mogą pozostać prywatne?".

Rola Bajazeta w "Tamerlanie" miała być pożegniem Placido Domingo jako tenora. Po dojściu do zdrowia po operacji ma w czerwcu wystąpić w tej samej operze Covent Garden, ale już jako baryton w tytułowej roli w "Simone Boccanegra" Verdiego. Jest to naturalna zmiana głosu przychodząca z wiekiem.

Placido Domingo ma 69 lat. Koncertuje na całym świecie, ale jest też dyrygentem i dyrektorem dwóch oper, w Los Angeles i Waszyngtonie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.