Facebook Google+ Twitter

Londyn: Podgladacz na Heathrow

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-24 13:31

Potwierdziły się obawy tych, którzy przestrzegali przed wprowadzeniem na lotniskach skanerów pozwalających zaglądać podróżnym pod ubrania. Brytyjska policja wydała właśnie ostrzeżenie pracownikowi, który nadużył takiego skanera.

Policja przesłuchała 25-letniego pracownika kontroli bezpieczeństwa lotniska Heathrow. 2 tygodnie temu uległ on pokusie podglądania swojej koleżanki, która weszła przypadkowo do skanera i nie powstrzymał się od podzielenia się z nią swymi wrażeniami. Kobieta złożyła zażalenie i stąd zainteresowanie policji.

Kontrolne skanery stanęły na razie na Heathrow i w Manchesterze, ale mają być wprowadzone również na innych lotniskach po grudniowej próbie wysadzenia samolotu nad Detroit w USA. Niedoszły zamachowiec ukrył wówczas materiały wybuchowe pod bielizną.

Przeciwnicy skanerów postulowali zdjęcie obowiązku kontroli z nieletnich i wywalczyli, że obraz z monitorów nie może być ani rejestrowany w pamięci elektronicznej, ani przesyłany poza punkt kontroli. Incydent na Heathrow potwierdza jednak, że kontrola przy pomocy skanera stanowi krępujące, a potencjalnie przestępcze naruszenie sfery prywatności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.