Facebook Google+ Twitter

Londyn: Pracownicy metra strajkują

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-10 14:53

Strajk pracowników londyńskiego metra utrudnił dziś dojazd do pracy setkom tysięcy mieszkańców brytyjskiej stolicy. Strajk, który ogłoszono już wczorajszego wieczora, ma potrwać do jutra, do godziny 19.

Dwa dni bez metra to ogromne utrudnienie dla największego miasta Europy. Londyn ma tylko jedną kolejową linię średnicową i tylko jedną drogę szybkiego ruchu docierającą w pobliże śródmieścia.

Londyńska kolej podziemna przewozi 3 miliony pasażerów dziennie i jest jedynym szybkim środkiem lokomocji na ogromnych przestrzeniach miasta, którego średnica sięga 40 kilometrów. Na szczęście tylko jedna z 10 linii stanęła całkowicie. Pociągi ośmiu innych linii kursują na niepełnej trasie i z mniejszą częstotliwością, a na jednej - Linii Północnej ruch jest, o dziwo, normalny.

Strajk spowodował dziś wprawdzie wyższą absencję w pracy, ale burmistrz Londynu Boris Johnson wprowadził liczne i pomysłowe zastępcze środki transportu. Autobusy i taksówki wożą wahadłowo pasażerów wzdłuż tras metra, na Tamizie kursują darmowe tramwaje wodne, a na
chronionych trasach rowerowych pojawili się przewodnicy, którzy pomagają nowicjuszom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.