Facebook Google+ Twitter

Londyn: Rozpoczęła się konferencja o przyszłości Afganistanu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-28 10:38

W Londynie rozpoczęła się międzynarodowa konferencja na temat przyszłości Afganistanu. Uczestniczą w niej ministrowie spraw zagranicznych z niemal 70 krajów.

Zorganizowany przez brytyjskiego premiera szczyt ma odpowiedzieć na pytanie, co zrobić, by za dwa lata międzynarodowe wojska mogły rozpocząć wycofywanie się z Afganistanu.

W konferencji w Pałacu Buckingham biorą udział politycy z państw, które uczestniczą w misji NATO oraz są zaangażowane w odbudowę Afganistanu. Oprócz polityków, do Londynu przyjechali przedstawiciele ONZ oraz międzynarodowych instytucji finansowych.

Oczekuje się, że w czasie spotkania afgański prezydent przedstawi szczegóły oferty, jaką złożył niedawno umiarkowanym talibom. Hamid Karzaj zaproponował im pieniądze i stanowiska w zamian za złożenie broni.

Konferencję zbojkotował Iran, który jest jednym z najważniejszych sąsiadów Afganistanu. Władze w Teheranie oświadczyły, że spotkanie w Londynie będzie jedynie usprawiedliwieniem dla obecności wojsk NATO w Afganistanie.

Polskę na spotkaniu reprezentuje szef dyplomacji Radosław Sikorski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.