Facebook Google+ Twitter

Londyn: Rozpoczyna się szczyt G20

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-02 08:16

W Londynie rozpoczyna się dziś szczyt przywódców dwudziestu największych gospodarek świata. Do stolicy Wielkiej Brytanii przybyli między innymi prezydenci Stanów Zjednoczonych i Rosji, którzy wczoraj rozmawiali o wzajemnych stosunkach obu krajów.

Oficjalnie szczyt rozpoczął się wczoraj wieczorem bankietem w Pałacu Buckinham. Głównym tematem rozmów podczas szczytu G20 jest wspólna polityka finansowa. Dzisiejsza dyskusja będzie ściśle powiązana z recesją na światowych rynkach. Uczestnicy szczytu chcą pobudzić gospodarkę między innymi poprzez kolejne cięcia stóp procentowych i dalsze wydatki rządowe.

Kolejnym celem spotkania jest zapobieżenie kryzysom w przyszłości poprzez wzmocnienie międzynarodowego nadzoru bankowego i innych instytucji finansowych. Po trzecie przywódcy G20 chcą wyznaczyć podstawy do reformy światowego systemu finansowego. Według komentatorów, szczyt ma zapobiec sięgnięciu przez rządy po protekcjonizm dając im nadzieję na większą wydajność działań podejmowanych wspólnie.

Do utworzonej dziesięć lat temu G20 należy 19 państw, w tym Stany Zjednoczone, Australia, Niemcy, Wielka Brytania, Brazylia i RPA, oraz Unia Europejska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.