Facebook Google+ Twitter

Londyn: Sąd zakazał świątecznego strajku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-17 21:34

W Londynie sąd zakazał świątecznego strajku załóg linii lotniczych British Airways. Byłby to najdłuższy strajk w historii lotnictwa cywilnego. Związki zawodowe potępiły decyzję sądu, ale podróżni i część załóg przyjęły ją z ulgą.

Zapowiedziany strajk - od 22 grudnia do 2 stycznia - zaskarżyła dyrekcja British Airways. Motywowała to faktem, że w głosowaniu pocztowym nad proponowanym strajkiem wzięło udział wielu byłych pracowników już nie zatrudnionych w British Airways. Szef największego w Wielkiej Brytaniin związku zawodowego Unite Derek Simpson powiedział, że najwyraźniej jest coś nie w porządku z prawem i demokracją, bo za strajkiem było i tak ponad 90% głosujących.

Z doniesień mediów wynika jednak, że wielu stewardów i stewades British Airways głosowało za strajkiem, nie zdając sobie sprawy z jego terminu. Część uważała, że wybór okresu świątecznego nastawi społeczeństwo wrogo do strajkujących.

Inni mieli wyrzuty sumienia, że zepsuje Gwiazdkę i Nowy Rok milionowi podróżnych. Również część działaczy związkowych uważała, że organizatorzy strajku posunęłi się za daleko. Teraz związek musi przeprowadzić nowe głosowanie, co przesunie termin strajku poza Nowy Rok.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.