Facebook Google+ Twitter

Londyn: Samotne matki do pracy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-21 20:53

Brytyjski rząd planuje ograniczyć wypłaty zasiłków dla samotnych matek. Wchodząca w życie w poniedziałek reforma zakłada, że zasiłek socjalny dla samotnego rodzica będzie wypłacany do ukończenia przez jego dziecko 12 lat, a nie jak obecnie - do 16 roku życia. Za dwa lata zasiłek będzie przysługiwał tylko osobom wychowującym dzieci nie starsze niż siedmioletnie.

Zmiany mają na celu walkę ze zjawiskiem utrzymywania się tylko ze świadczeń społecznych. W Wielkiej Brytanii są rodziny, w których nikt nie pracuje już od trzech pokoleń, a matki nie wiążą się na stałe z ojcami swoich dzieci, licząc że w ich wychowaniu pomoże im nie mąż, czy partner, lecz państwo.

Ogłoszone przez rząd zmiany wzbudziły protesty, krytykował je również jeden z doradców brytyjskiego rządu. Nalega on, aby w obliczu recesji, która nie ułatwi poszukiwania pracy, odłożyć tę reformę przynajmniej o 2-3 lata. Minister pracy i emerytur, James Purnell zapewnił jednak, że samotne matki, którym rzeczywiście nie uda się znaleźć pracy mogą - tak jak każdy - liczyć na zasiłek dla bezrobotnych.

Rząd oblicza, że w Wielkiej Brytanii jest obecnie milion osiemset tysięcy samotnych rodziców, z których nie pracuje prawie połowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.