Facebook Google+ Twitter

Londyn. Szef transportu zrównał brytyjskie koleje z gestapo

Komisarz ds. Transportu Londynu, Sir Peter Hendy raportuje, że podróż kolejami w brytyjskiej sieci Southeastern "przypomina Dziki Zachód", zaś dojeżdżający do pracy po prostu jej "nienawidzą". Sir Hendy mówi o brytyjskich kolejach - "shit".

Sir Peter Hendy, komisarz ds transportu miasta Londynu. screenshot by Pawel Jankowski. https://youtu.be/qjU16lUc6dg / Fot. screenshot by Pawel JankowskiKomisarz do spraw Transportu Londynu, Sir Peter Hendy raportuje, że podróż kolejami w brytyjskiej sieci Southeastern "przypomina Dziki Zachód", zaś dojeżdżający do pracy w Londynie po prostu jej "nienawidzą". Sir Hendy mówi nawet, że brytyjskie koleje to "shit".

Niechęć do podmiejskich przewozów kolejowych i kolejek naziemnych w Anglii, można porównywać do niegdysiejszych wrażeń z jazdy zatłoczonymi polskimi elektrycznymi zespołami trakcyjnymi z warszawską WKD i trójmiejską SKM na czele. Jeden z liderów brytyjskich związków zawodowych oznajmił, że szef transportu winien w końcu skoncentrować się na uporządkowaniu problemów w londyńskiej sieci.

Komisarz do spraw transportu dla miasta Londynu twierdzi, że przygląda się żelaznym drogom Albionu już od dawna. Jest przepełniony goryczą. Przykładowe oskarżenia Sir Hendy'ego pod adresem Southeastern to długie pasmo wyliczeń, które w całej swojej dosłowności wzmocnione zostało wielce respektowanym na Wyspach Brytyjskich określeniem "shit". Nadto uznał usługi oferowane przez kolejową spółkę za "budzące trwogę".

Komisarz nie omieszkał również skrytykować kolei South West, przy czym zaznaczył, że w ogólności spółka Network Rail znalazła się "na muszce" od czasu przebudowy jednej z głównych stacji w Londynie.

Warto w tym miejscu dodać, że obecnie Network Rail jest właścicielem wszystkich linii kolejowych w Wielkiej Brytanii. Spółka zarządza 2500 stacjami i ważniejszymi dworcami, głównie w Londynie. Pozostałe obiekty pozostają w gestii przewoźników o największym udziale w ruchu w danym regionie. Network Rail zatrudnia co najmniej 35 tys. pracowników i generuje roczny przychód przekraczający 6 miliardów funtów. Spółka pokrywa Wyspy Brytyjskie siecią torów o łącznej długości ponad 30 tys. kilometrów i 40 tys. mostów oraz tuneli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.