Facebook Google+ Twitter

Londyn: Wzrost na rynku nieruchomości

Jak wynika z najnowszego badania ceny domów w Londynie zanotowały najwyższy wzrost od ostatniego boomu na rynku nieruchomości.

 / Fot. http://www.sxc.hu/photo/457896Średni koszt domu w stolicy Wielkiej Brytanii wyniósł w tym miesiącu 280.791 funta, czyli o 15,7 procent więcej niż w poprzednim roku - poinformował Nationwide. Ostatnio
tak szybki wzrost osiągnięto w lecie 2007 roku.

Ceny wzrosły najszybciej w Hackney i Hammersmith & Fulham - równo po 22 procent. Takiego wyniku nie ma niegdzie indziej w kraju. Według ekspertów od rynku nieruchomości, taki szybki wzrost to skutek połączenia szybkiego wycofywania się zagranicznych inwestorów z powodu słabości funta i podwyżek oraz premii dla pracowników City i niedoboru domów na sprzedaż.

Mimo tak dobrego rezultatu, wiele nieruchomości straciło na skutek kryzysu kredytowego.

"W ciągu ostatnich pięciu lat ceny w Londynie wzrosły o 20 procent, podczas gdy w pozostałej części Wielkiej Brytanii wzrosły o zaledwie pięć procent. Jednak w wyniku tego, pogorszyła się dostępność domów w Londynie, podczas gdy zanotowano jej poprawę w pozostałych częściach kraju" - powiedział Martin Gahbauer, główny ekonomista w Nationwide.


www.elondyn.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.