Facebook Google+ Twitter

Londyn żąda zwolnienia pracowników brytyjskiej ambasady w Iranie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-28 22:44

Londyn zażądał od władz w Iranie zwolnienia z aresztu miejscowych pracowników brytyjskiej ambasady w Teheranie. Zatrzymanym zarzucono - jak podała irańska agencja informacyjna FARS - organizowanie protestów po wyborach prezydenckich sprzed dwóch tygodni. Stanowczo zaprzeczył temu brytyjski minister spraw zagranicznych, który bierze udział w unijnej naradzie na greckiej wyspie Korfu.

Zastraszanie i prześladowanie pracowników brytyjskiej ambasady przez irańskie władze jest niedopuszczalne - powiedział David Miliband przed spotkaniem z unijnymi szefami dyplomacji, z którymi będzie chciał rozmawiać na ten temat. Jako bezpodstawne określił zarzuty, że irańscy pracownicy w brytyjskiej ambasadzie stali za masowymi protestami organizowanymi w Teheranie. Żądamy natychmiastowego zwolnienia wszystkich osób - powiedział szef brytyjskiej dyplomacji.


Londyn ma informacje, że aresztowano dziewięciu pracowników, ale kilku już zwolniono. David Miliband nie zna dokładnej liczby przetrzymywanych jeszcze osób.Od kilku dni prezydent Ahmadineżad obarcza Wielką Brytanię, wraz ze Stanami Zjednoczonymi, odpowiedzialnością za zamieszki na ulicach Teheranu. W demonstracjach, krwawo stłumionych przez irańskie władze zginęło kilkanaście osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.