Facebook Google+ Twitter

"Londyńczycy" coraz bardziej świadomie dochodzą swych praw

Polak, który pozwał brytyjskie związki zawodowe do londyńskiego Sądu, oczekuje na ostateczne rozstrzygnięcie, którego termin wyznaczono obecnie na początek lipca.

skan - zawiadomienie sądowe County Court at Edmonton, London / Fot. skan - zawiadomienie sądowe County Court at Edmonton, London[plik 1 lewa]Pan Marian Łukasik, znany z poprzednich materiałów wiadomości24.pl, tworzących łącznie z obecnym, mini-cykl poświęcony perypetiom polskich imigrantów zarobkowych w UK, potocznie określanych "Londyńczykami", przygotowuje się do finału swej sądowej batalii przeciwko brytyjskim związkom zawodowym. Poprzednia rozprawa, którą anonsował artykuł Polak pozywa brytyjskie związki zawodowe do Sądu odbyła się jesienią ub. roku bez ostatecznego rozstrzygnięcia. W przyjętym trybie postępowania jest to ewenement bowiem procedura zakładała jednorazowe posiedzenie. Konieczność dodatkowej sesji sądowej dobrze wróży powodowi, gdyż Sąd uznał zarówno zasadność pozwu, jak i wskazał na niewystarczające, jak dotąd do wydania orzeczenia, argumenty strony przeciwnej.
Pan Marian jest zatem dobrej myśli i przygotowując się do finału sprawy, poszukuje przyjaznych mu osób i środowisk, w tym polonijnych, które mogłyby mu, tam na miejscu dopomóc w pozytywnym zakończeniu wieloletniej walki w upominaniu się o swe prawa na obczyźnie. Liczy też na zainteresowanie mediów krajowych i polonijnych, w których jego postać i sprawa są już od pewnego czasu obecne.
Osoba i postawa Pana Mariana to pozytywny przykład Polaka na obczyźnie, świadomego swych praw obywatelskich i pracowniczych, których stara się dochodzić w ogólnie przyjęty, cywilizowany i legalny sposób. Ma on ambicje aby zachęcić innych polskich imigrantów do pójścia w jego ślady i podejmowania starań o egzekwowanie przysługujących im praw w sposób oficjalny i instytucjonalny.
Należy tylko życzyć powodzenia i oczekiwać na pomyślne wieści z londyńskiego Sądu. County Court at Edmonton w Londynie wyznaczył termin rozprawy Marian Łukasik vs. Trade Union GMB(London Region) na piątek 3 lipca br godz 10

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.