Facebook Google+ Twitter

Londyńczycy przeciw wojnie w Gruzji

Wczoraj około godziny 17, ulicami Londynu przeszła demonstracja zwolenników zakończenia działań wojennych w Gruzji. Manifestanci wyruszyli spod pomnika poświęconego kobietom II wojny światowej.

1 z 34 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Demonstranci gromadzą się. Fot. Łukasz Seredyński
Demonstranci gromadzą się. Fot. Łukasz Seredyński

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Prawda o wydarzeniach podawana przez media zachodnie różni się diametralnie od rzeczywistego przebiegu konfliktu - patrz

Inwazja Gruzji na Osetię Południową w 2008

Stany Zjednoczone wiedziały zawczasu o przygotowanej inwazji Gruzji na Osetię Południową, lecz nie powstrzymały czynników w Tbilisi. Dane te opublikowano na stronie czasopisma „Russkij rieportior”. Zestaw poufnych dokumentów przekazał do dyspozycji tego periodyku rosyjskiego cieszący się skandaliczną sławą zasób internetowy WikiLeaks. Między innymi, dziennikarze mają do dyspozycji doniesienia ambasadora Stanów Zjednoczonych w Gruzji Williama Tafta, w których stwierdzono, że Tbilisi zwiększa skalę obecności militarnej w strefie objętej konfliktem. Gruzja zaatakowała Osetię Południową 8 sierpnia, a już 12 sierpnia wojska rosyjskie przymusiły Tbilisi do pokoju. Po upływie dwóch tygodni Rosja uznała niepodległość Osetii Południowej oraz innej byłej autonomii gruzińskiej – Abchazji. W odpowiedzi na to Czynniki w Tbilisi zerwały stosunki dyplomatyczne z Moskwą.

http://polish.ruvr.ru/2010/11/30/35967985.html


Podobnie wygląda przekręcanie tematu Czeczeni i Czeczeńcy – niby niewinne ofiary agresji rosyjskiej –
Ciekawe informacje które otrzymałem o Czeczeńcach i Rosji,!
Wojnę rozpoczęli Czeczeni od etnicznych czystek .
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AD%D1%82%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5_%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BA%D0%B8_%D0%B2_%D0%A7%D0%B5%D1%87%D0%BD%D0%B5.
Kolumny uciekających i zrozpaczonych ludzi ,które pokazują u nas ilekroć mówią o tamtych wydarzeniach ,to nie Czeczeńcy ,a mieszkańcy Czeczeni :rosjanie,dagiestanczycy,osetyńczycy i inni. Uciekają porzuciwszy przed tym cały dobytek bo tylko w ten sposób mogli uratować życie.
nie każdy zdążył uciec
http://community.livejournal.com/obosratso/26711.html?thread=86103#t86103
tu jest film dokumentalny mówiący prawdę o tym kto i dlaczego uciekał
http://video.google.com/videoplay?docid=-449152828878337252#
Opinie co do sposobów prowadzenia wojny były rozbieżne.Rosjanie ( obywatele FR ) uważali że trzeba otoczyć teren i wybić wszystkich Czeczenów .( ja się nie znam ani na wojnie ani na topografii Kaukazu,ale to ponoć jest i możliwe i łatwe)
Natomiast władza uważała że trzeba uspokoić sytuację ,rozbroić agresorów,ukarać bandytów .Na szczęście dla Czeczenów wygrała „opcja rządowa”.
Ostatni akord wojny a potem pokój to wielki sukces Putina,i powiedzmy od razu ,sukces okupiony spadkiem sympatii .Wielu nie mogło i nie może darować mu tego że poszedł z czeczenami na jakikolwiek kompromis. nie może mu również zapomnieć tego :
http://www.youtube.com/watch?v=vtAq5J66czU
pierwsza część to kadry z niemieckiego filmu dokumentalnego na którym Ahmat Kadyrow mówi że on nigdy nie wzywał czeczenów żeby każdy z nich zabił 150 czy 200 rosjan ,on po prostu wzywał do tego aby każdy zabił tylu ile może
a w drugiej części jest wypowiedź Putina który wita „nowego” prezydenta Ramzana Kadyrowa i mówi że Ahmad był człowiekiem heroicznym i znał różnicę między wojownikami a zwykłymi bandytami.
Rozumiem ból Rosjan ale rozumiem też racje Putina.Czeczeny są jacy są i albo ich wszytkich wybić albo ułożyć się z najsprawniejszym .Trzeciego wyjścia nie ma .
Putin nieco stracił w oczach rosjan ale za to zyskał w Kadyrowie ( i jego ludziach) wielkich sympatyków.
http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/swiat/prezydent-czeczenii–kocham-putina,67474,1

Konkluzja – komu należy wierzyć – należy to rozstrzygnąć samemu poprzez przegląd dostępnych materiałów na Internecie. Mediom nie można w pełni zawierzyć jak i organizatorom przeróżnych manifestacji. Przypominam pomarańczowe rewolucje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

tworzysz historie brawo! dzieki wielkie +

Komentarz został ukrytyrozwiń

+;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście wydarzenie bardzo ważne i dobrze, że uwiecznione na fotografiach.
Jednak sama relacja wydaje mi się trochę kiepska, zdjęcia zbyt monotonne, powtarzające się motywy i zdecydowanie jest ich za dużo, no i podpisy też nie ciekawe.
Jednak jak napisałam powyżej szacunek za uczestnictwo w tak ważnej demonstracji i wrzucenie relacji. Niestety plusika nie stawiam :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plusik sie należy. Coś mi sie wydaje że my też niedługo chwycimy za broń. Ile AK 47 kosztuje na czarnym rynku?

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Za relację z ważnego wydarzenia. Chociaż obywatele brytyjscy trzymają poziom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.