Facebook Google+ Twitter

Londyński Meltdown Festival z Yoko Ono jako gościem honorowym

Meltdown Festival to ponad tydzień wydarzeń muzycznych, performensów, debat, wystaw, jednym słowem Sztuki. Impreza potrwa od 14 do 23 czerwca. Miejsce: Londyn.

Yoko Ono, fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Yokoono.JPG / Fot. Wikimedia CommonsFestiwal istnieje od 1993 roku i przez jego sceny przewinęli się tacy artyści i goście honorowi jak John Peel, Massive Attack, David Bowie, Patti Smith, czy Morrissey. W tym roku gościem honorowym i współprowadzącym wydarzenie jest Yoko Ono, sławna żona Johna Lennona.

To właśnie podczas tego wydarzeniaMarianne Faithfull będzie obchodzić swoje 50-lecie twórczości. Również sama Yoko Ono pojawi się na scenie ze swoim Yoko Ono Plastic Ono Band, z synem Seanem Lennonem jako liderem. Peaches zaśpiewa swoje piosenki, ale również utwory Yoko Ono z jej słynnego performansu Cut Pieces, który polegał na obcinaniu ubrań artystki aż do nagości.
Również pojawi się na scenie Siouxsie znana z popularnego w latach 70-tych zespołu nowofalowego Siouxsie and The Banshees. Artystka na Meltdown da swój jedyny koncert w tym roku. I pierwszy występ od pięciu lat.
Będzie też Iggy Pop i jego Stooges, promując ich nową płytę "Ready To Die".

Poza muzyką, w trakcie festiwalu będzie można obejrzeć rzadkie nagrania filmowe z Yoko i Johnem, a także posłuchać debaty pod hasłem Activism Weekend.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.