Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14620 miejsce

Loopy’s World – raj dla dziecka

Domowe zabawki i osiedlowe place zabaw robią się pomału nudne. Warto czasem zabrać dziecko do jakiegoś "małpiego gaju".

Loopy's World / Fot. Kamil ĆwiklińskiJednym z takich miejsc jest centrum rodzinnej rozrywki Loopy's World. Firma ta powstała we Szwecji i posiada już wieloletnie doświadczenie. Celem firmy jest zapewnienie całym rodzinom doskonałej i bezpiecznej zabawy. Obiekty są nowoczesne i zaprojektowane zgodnie z najlepszymi światowymi standardami.

Gdy wchodzimy do budynku, cały plac zabaw robi wrażenie. Jest bardzo duży, posiada wiele atrakcji dla dzieci takich jak różnej wielkości i pochyłości zjeżdżalnie, suwaki linowe, tory przeszkód, ścianka wspinaczkowa, trampoliny, „suche” baseny wypełnione miękkimi piłeczkami oraz armatki wystrzeliwujące piłeczki pędem powietrza.

Bezpieczeństwo dziecka zostało doskonale zapewnione. Wszystkie elementy mają łagodne wykończenia i są miękkie. Pod ścianką wspinaczkową, zjeżdżalnią lub innymi podobnymi atrakcjami umieszczone są materace. Bardzo dobrym pomysłem jest zakładanie dziecku i rodzicu bransoletek z czipem dzięki którym dziecko nie opuści placu zabaw bez rodzica co uniemożliwia dziecku ucieczki lub porwania.

Zapraszam do obejrzenia materiału filmowego.Dorośli też się nie będą nudzić. Mogą korzystać z atrakcji razem z dziećmi, lub jeśli czują się na to za starzy mogą posiedzieć w restauracji, poczytać gazetę i korzystać z darmowego dostępu do Wi-Fi. Na piętrze są umieszczone dodatkowo klatki do gry w piłkę nożną i koszykówkę. Pieniądze można zostawić w szatni z rzeczami, ponieważ wewnątrz nie płaci się przy restauracji tylko nabija ceny na czip umieszczony w bransolecie i płaci wychodząc co zapobiega ewentualnemu zgubieniu pieniędzy podczas zabawy.

Jeden z pokoi urodzinowych. / Fot. Kamil ĆwiklińskiCena może się wydawać nieco za wysoka, ponieważ jest to 39 złotych za 3 godziny zabawy dziecka w wieku 1-13 lat, ale dzieci 1-12 miesiąca wchodzą za darmo tak samo jak młodzież w wieku 13-18 lat jako towarzysz dzieci w wieku 1-13 lat. Oczywiście rodzic wchodzi również za darmo.

Można również wyprawiać w parku urodziny, ponieważ znajduje się tam 6 pokoi urodzinowych które pozwalają na zabawę dla kilku grup jednocześnie, lecz w przypadku gdy jest jedna grupa bardzo duża, istnieje możliwość zdjęcia jednej ze ścian co powoduje połączenie dwóch pokoi w jeden duży.

Strona: Loopy's World

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Ela Wasik
 • Ela Wasik
 • 30.08.2012 10:25

Ja uważam, że takie parki rozrywki są naprawdę dobrym pomysłem. Ok, może cena nie należy do najniższych, ale przynajmniej mam pewność, że mojemu dziecku nic nie grozi. Już jakiś czas temu wybrałam się do innego parku rozrywki i moje wspomnienia do tej pory nie są z tej wizyty najlepsze. Dla mnie bezpieczeństwo i czystość w takich miejscach są najważniejsze,a Loopy's je zapewnia. Mieszkam we Wrocławiu i uważam, ze naprawdę lupis spełnia oczekiwania. A co do cen, jak idę z dziećmi do ZOO to musze praktycznie tyle samo wydać na picie i jedzenie. Także ceny porónywalne. Dla mnie wrażenia mojego dziecka są najważniejsze

Komentarz został ukrytyrozwiń
irek nowak
 • irek nowak
 • 09.02.2011 10:13

Plac jak najbardziej oki ale strasznie brudny.Kurz masakryczny nie polecam dla alergików.!!!!!!!!!!
Ceny w restauracji za wysokie co najmniej o 30% Mała butelka PEPSI to cena 5,49zł a w kubku za 500ml 4,99zł.Sok toma 5,49zł a w sklepie 1,50zł więc trochę za drogo.I do tego nie można wnosić swoich napoi dla dzieci jakaś pomyłka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zbigi
 • Zbigi
 • 10.10.2010 21:42

zależy co porównujemy. cena ale za co. byliśmy tam i dobrze liczysz tak wydaliśmy. Ale zabawa była warta tych pieniędzy! polecam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
 • Jan Kowalski
 • 07.10.2010 01:01

Dlaczego rozrywka w Polsce kuleje? Bo firmy nie nauczyły się jeszcze, że tu zarabia się łyżeczką, nie chochlą. I bardzo proszę przyjąć sobie tę radę do serca i nie próbować przechytrzać Polaka. Bo skończy się tak, że hala będzie stała na wpół pusta, a mogłaby przyciągać ludzi bo jest czym.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
 • Jan Kowalski
 • 07.10.2010 00:50

Pełny cennik jest tutaj: http://loopysworld.pl/mod/content/path/580/

Może i faktycznie mała Pepsi 4zł i tu przyznaję się do błędu - tylko soczki kosztują 10zł. Ale mała Pepsi to 5 łyków nawet dla dziecka i na 1 się nie skończy bo słodkie i podrażnia przełyk, a wyboru żadnego - albo Pepsi albo absurdalnie drogie soki owocowe. Tak więc na jedno wychodzi - w ciągu 3 godzin i tak pójdzie z 12zł na picie i tak.

W ofercie jest jeszcze kawa dla opiekunów za 6-7zł za mały kubek 200ml. To jest kuriozalne bo w jednej z publicznych instytucji gdzie zabieram dziecko stoi sobie automat Nescafe z kawką w takich kubkach w przedziale 1.2-2zł... i jest tych kaw z 6 rodzajów. A dla dzieci czekolada po 1.80zł. Tak więc pytam się - na czyją kieszeń są te stawki? Pizza dziecięca po zabawie też niemało - 8.50zł za coś zjadliwego i zapewne nie jest to rozmiar 32cm tylko np. 18cm? Zresztą nie jest podany więc widać, że firma nie ma czym się pochwalić i zataja takie informacje celowo. A może to trójkąt tyle kosztuje wręcz? Hot-dog za 5zł? Kolejna rewelacja... parę placków ziemniaczanych za 6zł.

Wolałbym zabrać dziecko do dużej, porządnej pizzeri lub dobrego baru, gdzie wykarmiłbym się z nim razem za te pieniądze. Tak ma wyglądać rozrywka dla mas?

Samochodziki owszem, 4.00zł zamiast 4.50zł (straszna różnica) - tyle za to kosztują cukierki markowe, czyli 45zł za kilogram... Haribo w sklepie wychodzą po 20zł, a za tyle samo można kupić wsokiej klasy czekoladki z orzechami, itp. itd. 45zł za kilogram to jakiś rekord świata po prostu. To jeszcze zapytam: czy skończy się na 1 przejeździe samochodzikiem? Czy może będą 2-3?

Zrobię mała symulację, bo autor posta poniżej zarzuca mi, że nic nie wiem:

1. Wjazd dla 1 dziecka plus ja na 3h - 39zł.

2. Dwa małe napoje dla dziecka w ciągu 3h - 8zł lub 20zł (Pepsi lub soki).

3. Dwa przejazdy samochodzikami w ciągu 3h - 8zł.

4. Jeden przejazd pociągiem w tym czasie - 4zł.

5. Kawałek pizzy po zabawie - 8zł.

6. Jedna Kawa dla mnie w ciągu 3h - 6zł.

Łącznie wydam więc: 39 + 34zł (z sokami +12zł) = 73zł lub 85zł.

Jest to zabawa JEDNEGO dziecka. Przy dwójce mamy wydatek 146zł lub 170zł. I zakładam wariant super skromny, gdzie dziecko nie rozpłacze mi się po 2 kursie samochodzikiem lub pociągiem, że chce jeszcze raz (co mnie nie zdziwi) lub nie będzie chciało kubka picia co 40 min. W takim przypadku wydatki wzrosną o jakieś 20zł na dziecko czyli wydamy albo 166zł albo 210zł.

Rzeczywiście - TANIOCHA!

Co do placyków to zwiedziłem wszystkie jakie można. A takie rzeczy jak samochodziki (napęd nożny ale jednak), tajemnicze przejścia czy armatki na kulki to standard w cenie 10-12zł za 1h, z możliwością kupienia 30 min. (co bywa w zupełności wystarczające. Może nie są to jakieś wielkie hale 3000m2, ale też nie kosztują mnie więcej niż paręnaście złotych za wizytę - 10x mniej niż w Loopy's.

Oczywiście nie twierdzę, że to zły pomysł. Podziwiam rozmach, wspaniałą organizację, wielką zjeżdżalnię rodzinną. Tyle, że wydatek 30-40-50 euro za wizytę to jakiś koszmar. Proszę podać ile to kosztuje Szwecji, a jak mało to jeszcze dodam, że za połowę stawki można bawić się cały dzień w tego typu centrach w Niemczech nie mówiąc o Kanadzie czy Wielkiej Brytani. A gdzie nasze zarobki do ichniejszych?

Przykro mi, ale po analizie tematu stwierdzam, że po prostu nie stać mnie na Loopy's. I obym nie był jedyny który tak powie. A nawet jeśli ktoś da się wciągnąć to już więcej tam nie wróci. Czy o to Państwu chodzi? Chyba nie. Tak więc proszę sobie wziąć do serca część tych uwag chociaż zamiast się obrażać. Bo mnie jest po prostu przykro, że nie mogę sprawić dziecku tej frajdy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
dociekliwy
 • dociekliwy
 • 06.10.2010 13:20

Ciekaw jestem skąd wziąłeś te ceny, w jakum cenniku to zobaczyłeś, bo na stronie Loopys widnieje jak byk Pepsi 300 ml 3,99 zł a 500 ml 4,99 zł, co jest raczej ceną przystępną jak na restaurację. Przejazd kolejką lub samochodzikiem 4 zł a nie 4,5 zł.
Jak możesz być stałym bywalcem takich "placyków"? Tak duży i przeznaczony do wspólnej zabawy dzieci i rodziców jest pierwszym i póki co jedynym w Trójmieście.
Dlaczego zawsze najwięcej mają do powiedzenia ci, którzy nie byli ale wiedzą najlepiej?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
 • Jan Kowalski
 • 06.10.2010 08:56

Powierzchnia hali i rozmach z jakim jest to wszystko zorganizowane - cieszy i zachęca. Nieco gorzej z ceną - 39zł za 3h zabawy PLUS nieuniknione przez tak długi czas, a niestety drogie piekielnie, napoje - to odstrasza. Dla przykładu w cenniku widzę 0.3L Pepsi za 10zł - to po prostu rozbój w biały dzień. Tyle samo za świeżo wyciskany sok owocowy. A jak odmówić zdyszanemu dziecku które wybiega się przez godzinę? Obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia jedzenia i picia na obiekt, więc nie trudno sobie wyobrazić, że po 3h zostawimy nie tylko 39zł za wjazd, ale drugie tyle w punkcie gastronomicznym.

Szczerze - jako stały klient (lub bodyguard może raczej) takich placyków - mogę zapłacić 10zł za 1h zabawy dziecka i ew. zakupić jakiś napój w ludzkiej cenie - do 3-4zł za pojemność 0.3-0.5L, a nie z góry po paręnaście złotych za godzinę plus drugie tyle za napoje i ew. jedzenie.

Dodajmy do tego, że za 39zł nie otrzymamy maxa - dopłacić trzeba po 4.5zł za JEDEN kurs samochodzikiem czy pociągiem. A jak wiadomo - są to największe atrakcje chyba. Długi i niezwykle przyjemny przejazd kolejką po oliwskim ZOO jest niewiele droższy...

W praktyce - oceniam, że jedno wejście z dwójką dzieci na teren Loopy's to wydatek nie mniejszy niż 100zł, a w praktyce (liczę skromnie: 1 małe picie na głowę przez 3h, 1 przejazd samochodzikiem na głowę i 1 przejazd pociągiem na głowę) może i 130-150zł.

Niestety - miło, ale to nie jest na kieszeń przeciętnego Polaka. W dalszym ciągu ubolewam, że w takich miejscach bawi się wyłącznie elita - zwykłemu dziecku pozostają wspomniane, nudne i zapuszczone, placyki podwórkowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.