Facebook Google+ Twitter

Loreen uzdrawia głosem. O płycie "Heal" słów kilka...

Jeszcze rok temu nikt nie wiedział kim jest Loreen. Dziś cała Europa śpiewa jej "Euphorię", z którą w wielkim stylu wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji w Azerbejdżanie. 24 października światło dzienne ujrzał debiutancki album szwedzkiej artystki i od razu okazał się ogromnym sukcesem.

Okładka "Heal" / Fot. Werner Music SwedenDla wielu Eurowizja to festiwal kojarzący się przede wszystkim z kiczem i tandetą. Ale raz na kilka lat konkurs wygrywa artysta, który potrafi wykorzystać swoje pięć minut. Przed szansą na ogromny sukces stanęła w maju Lorine Zineb Noka Talhaoui, reprezentantka Szwecji znana dziś jako Loreen. W październiku obchodziła 29. urodziny i choć urodziła się w Sztokholmie, to jej rodzice pochodzą z południowego Maroka. Szwedom dała się poznać już w 2004 roku, kiedy to wzięła udział w rodzimej edycji "Idola". Dotarła do finału i ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Sukces odniosiony w "Idolu" zaowocował współpracą ze szwedzkimi stacjami telewizyjnymi, w których była producentką i reżyserką reality-show.

Przez sześć lat pracy w telewizji nie rezygnowała jednak ze śpiewania. W ubiegłym roku zgłosiła chęć reprezentowania swojego kraju w Konkursie Piosenki Eurowizji. Choć zdobyła ogromną popularność to utwór "My Heart is Refusing Me" nie awansował do finału szwedzkich preselekcji. Nie kazała jednak długo na siebie czekać. W marcu 2012 w wielkim stylu wygrała finał krajowych eliminacji, a "Euphoria" od razu stała się hitem nie tylko w Szwecji, ale i w całej Europie. Wygrana w Eurowizji wydwała się zatem tylko formalnością. 26 maja w Baku zdobyła 372 punkty i zwycięskie eurowizyjne trofeum.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.