Facebook Google+ Twitter

Loreena McKennitt w Polsce - koncerty, które poruszą duszę

25 marca w Warszawie i 26 marca w Zabrzu przed publicznością stanie kobieta, która śpiewem i muzyką przywołującą na myśl celtyckie legendy, ukaże piękno świata. Wielki Post to przecież czas oczyszczenia ducha, a jej muzyka ma taką moc.

Loreena McKenntitt / Fot. Loreena McKennitt/ materiały promocyjneLoreena McKennitt jest kanadyjską artystką, dla której wątkiem przewodnim twórczości stały się celtyckie inspiracje, wiersze i melodie. Zdobywając dzięki temu coraz większą popularność na całym świecie, została odznaczona najwyższym kanadyjskim odznaczeniem cywilnym - Orderem Kanady. Jej dorobek artystyczny to przede wszystkim 11 albumów studyjnych (poza tym EP, single i inne). Zawita do Polski w ramach swojej nowej trasy koncertowej "Celtic Footprints Tour".

Lorena McKennitt jest zarówno wokalistką, instrumentalistką, jak i własnym producentem, menadżerem, kierownikiem wytwórni płytowej i bardzo aktywnym działaczem społecznym. Wyróżniona za ponad 15 mln sprzedanych płyt złotych, platynowych i multi-platynowych trafia do wielu osób dzięki wdzięcznym melodiom i kojącym tekstom.

Debiutowała longplayem "Elemental" w 1985 roku, później rozwijała swoją karierę koncertując i wydając kolejne albumy. Po tragedii osobistej związanej ze śmiercią narzeczonego założyła fundację, na której cele przekazała cały dochód z tworzonego wówczas koncertowego albumu ("Live in Paris and Toronto", 1999). Potem praktycznie wycofała się z działalności artystycznej.

Po prawie siedmiu latach powróciła, by znów oczarowywać swymi niezwykłymi kompozycjami. Od tamtej pory wydała 4 albumy, użyczała swoich nagrań także w filmach. Wyrazisty, ciepły sopran, tradycyjne instrumenty i umiejętność przywołania na myśl kojących obrazów, pozwalają artystce na tworzenie niesamowitej atmosfery koncertowej. Cieszy jej pierwsza wizyta w Polsce, czego dowodem może być wyprzedana pula biletów na koncert w Warszawie. Na występ w Zabrzu można je jeszcze zdobyć.


Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

mikołajek
  • mikołajek
  • 16.03.2012 14:43

Szacunek dla Loreeny i wyrazy sympatii dla jej fanów. Ja jednak czekam na kolejny w Polsce koncert PJ Harvey.
Pozdrawiam - mikołajek

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma za co zasłużyłaś Moniko. Zgadzam się ona ma w sobie coś wyjątkowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gość
  • Gość
  • 08.03.2012 20:03

Kto lubi ten rodzaj muzyki i te klimaty powinien wybrać się na koncert , wrażenia niezapomniane do końca życia , i uwaga , nie zabierać ze sobą nic szklanego, od głosu Loreeny mogą popękać:0

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Maćku, to prawda, Pani Loreena wybrała sobie bardzo specyficzną niszę, jednak dzięki talentowi i prawdziwej miłości do muzyki potrafi się tym dzielić z ludźmi zarażając ich "tymi klimatami". Chwała jej za to :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To wielce utalentowana artystka, piosenkarka. Uwielbiam jej cudowny głos. Tę piosenki w szczególności...
Dziękuję za świetny artykuł !

Komentarz został ukrytyrozwiń
M
  • M
  • 07.03.2012 23:00

Uwielbiam tą piosenkarkę , nie będę na koncercie , ale mam serie jej płyt., głos niesamowity .... 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłam na koncercie w Kopenhadze, trzy lata temu. :) Zwykle przy wielu artystach jest tak, że koncerty głosowo są gorsze od brzmienia na płycie - ale nie przy Loreenie. Ciarki przechodzą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluje, świetnego artykułu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.