Facebook Google+ Twitter

Lorenzo wygrał wyścig Moto GP w Portugalii

Jorge Lorenzo wygrał zawody motocyklowychMistrzostw Świata w kategorii Moto GP. Zawody rozegrano w portugalskim Estoril. Dopiero 4. był Mistrz Świata i lider klasyfikacji generalnej, Valentino Rossi.

Jorge Lorenzo / Fot. http://www.flickr.com/photos/bepak8/3570537137/sizes/l/Po niemal miesięcznej przerwie, kierowcy Moto GP wrócili na tor, aby odegrać ostatni akt walki o tytuł mistrza świata. Wyścig odbył się na torze Estoril w Portugalii. Był to niezmiernie ważny weekend. Do końca sezonu pozostawały 4 eliminacje. Z przewagą 30 punktów prowadził w klasyfikacji Valentino Rossi, drugie miejsce zajmował jego kolega z zespołu - Jorge Lorenzo. Tylko tych 2 zawodników liczyło się w walce. Po 3 wyścigach bez startów na tor powrócił mistrz świata z 2007 roku - Casey Stoner.

Wczorajsze kwalifikacje wygrał zespół Fiat Yamaha. Pierwszy był Lorenzo, drugi Rossi. Za nimi startowali Pedrosa i Stoner. Najlepsza czwórka tego sezonu nie dała nikomu szans również w Portugalii.

Jak zawsze dobrze wystartował Lorenzo i, jak zawsze, Rossi. Włoch spadł na trzecie miejsce, na drugie awansował Pedrosa. Na trzecim okrążeniu Rossi stracił kolejną pozycję, tym razem na rzecz Stonera.

Czołowa czwórka szybko odjechała od reszty. Po 10 okrążeniach, przewaga Lorenzo, nad piątym Edwardsem wynosiła 12 sekund. Od Lorenzo, Stonera i Pedrosy odstawał Rossi, który w połowie dystansu tracił aż 5 sekund do tej trójki. Różnica między wszystkimi zawodnikami stopniowo się zwiększała.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.