Los Angeles Lakers o krok od zwycięstwa w finale NBA

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-12 08:27

Już tylko jedno spotkanie dzieli koszykarzy Los Angeles Lakers od mistrzostwa NBA. "Jeziorowcy" pokonali na wyjeździe Orlando Magic 98:91 i w rywalizacji do czterech zwycięstw objęli prowadzenie 3:1.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy wykorzystali sytuację, że po kilku minutach spotkania problemy z przewinieniami mieli dwaj gracze podkoszowi Lakers: Andrew Bynum i Pau Gasol. "Magicy" wygrali pierwszą kwartę 24:20. Druga odsłona to dalszy popis zespołowej gry gospodarzy. "Magicy" prowadzeni przez Hedo Turkoglu i Rasharda Lewisa wygrali tę kwartę 25:17 i objęli prowadzenie 49:37.

Trzecia kwarta to popis graczy Lakers. Liderem "Jeziorowców" okazał się Trevor Ariza. To właśnie dzięki niemu "Jeziorowcy" dogonili graczy Magic i po trzeciej kwarcie prowadzili 67:63.

Ostatnia część spotkania to okres bardzo wyrównanej gry. Pod koniec czwartej kwarty Magic po akcjach Dwighta Howarda i Hedo Turkoglu objęli prowadzenie 87:82. Wtedy przypomniał o sobie Derek Fisher, który na pięć sekund przed końcem spotkania trafił za trzy punkty doprowadzając do dogrywki.W niej lepsi okazali się gracze Lakers. Kluczowe punkty zdobył Fisher. To właśnie punkty rozgrywającego "Jeziorowców" pozwoliły odskoczyć punktowo gościom. Magic nie byli w stanie się już podnieść i przegrali spotkanie 91:98.

W drużynie Lakers najskuteczniejszym zawodnikiem był Koby Bryant, który rzucił 32 punkty.W drużynie Magic na wyróżnienie zasłużyli Hedo Turkoglu- 25 punktów oraz Dwight Howard 16 punktów, 21 zbiórek, 9 bloków. Środkowy Magic mógł zostać bohaterem spotkania ale przestrzelił kluczowe rzuty wolne. Marcin Gortat grał 4 minuty, zdobył 4 punkty miał 2 zbiórki zanotował 1 blok, i 1 stratę.

Piąty mecz finału NBA odbędzie się w Orlando w nocy z niedzieli na poniedziałek.