Facebook Google+ Twitter

Los Angeles Times publikuje sprostowanie po naszej interwencji!

Po naszej interwencji w redakcji "Los Angeles Times" w sprawie publikacji zawierającej sformułowanie "polski obóz koncentracyjny", na łamach amerykańskiego dziennika pojawiło się sprostowanie.

"W sekcji Sztuka & Książki z 21 grudnia, w recenzji powieści 'A Possible Life' Sebastiana Faulka mowa jest o bohaterze kończącym w polskim obozie koncentracyjnym. Recenzja powinna mówić o nazistowskim obozie koncentracyjnym w Polsce." / Fot. Tomasz Osuch/screenshot/Latimes.com"Od wielu lat, The Times posiada hasło w styleboku, które wyjaśnia odpowiednio język, jakiego należy używać do opisywania nazistowskich obozów zlokalizowanych w Polsce. Niestety, ze względu na presję czasu wynikającą z publikowania gazety codziennej, redakcja nie zawsze sprawdza stylebook lub pamięta, by postępować zgodnie z nim przy każdej okazji" - czytamy w liście skierowanym do mnie przez przedstawicielkę "Los Angeles Times", Deirdre Edgar.

List ten jest efektem interwencji, jaką podjąłem w redakcji amerykańskiego dziennika, po publikacji, która ukazała się na jego łamach 21 grudnia. W recenzji najnowszej powieści Sebastiana Faulka, dziennikarz "L.A. Times" Louis Bayard, opisując wydarzenia ujęte w książce użył określenia "polski obóz koncentracyjny". "... Zdradzony, kończy w polskim obozie koncentracyjnym, gdzie udaje mu się przeżyć, wykonując takie prace, jak karmienie krematorium" - czytamy w tekście Bayarda o losach bohatera powieści Faulka.

"...Zdradzony, kończy w polskim obozie koncentracyjnym, gdzie udaje mu się przeżyć, wykonując takie prace, jak karmienie krematorium" / Fot. Tomasz Osuch/screenshot/Latimes.com

Czytaj też: "Los Angeles Times" pisze o "polskich obozach koncentracyjnych"


Jak wyjaśnia dalej Deirdre Edgar, "jest to niezamierzony błąd, a nie celowa próba obrazy kogokolwiek lub podawania niedokładnych informacji". Przedstawicielka "Los Angeles Times" zapewnia też, że w momencie wykrycia tego typu błędu, jest on zawsze "transparentnie i niezwłocznie" poprawiany. "To jest to, co zrobiliśmy w tej sprawie" - dodaje Edgar.

Wczoraj na łamach "Los Angeles Times" pojawiło się też krótkie sprostowanie następującej treści: "W sekcji Sztuka & Książki z 23 grudnia, w recenzji powieści 'A Possible Life' Sebastiana Faulka mowa jest o bohaterze kończącym w polskim obozie koncentracyjnym. Recenzja powinna mówić o nazistowskim obozie koncentracyjnym w Polsce".

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Gratulacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Państwu za miłe słowa, choć szczerze powiedziawszy - jak słusznie zauważył Pan Marek - wolałbym już nie trafiać na tego typu publikacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielkie uznanie!
Piotr Drabik napisał, że Tomasz Osuch = specjalista od wyszukiwania "polskich obozów śmierci", natomiast Pan Robert Ramark życzy Panu Tomaszowi dalszych sukcesów...
Ja, natomiast, w opozycji do Pana Ramarka..., nie bedę życzył Panu Tomaszowi sukcesów... Wręcz życzę mu, żeby już nigdy nie znalazł takiego określenia w anglojęzycznej i każdej innej prasie...
Obawiam się niestety, że życzenia Pana Ramarka będą bliższe prawdy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Serdecznie gratuluję Szanownemu Panu Koledze!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tomaszu . serdeczne gratulacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tomaszu czapki z głów. Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszych sukcesów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomku, świetna robota! Nie po raz pierwszy, dodajmy :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dwa razy minus pod moim komentarzem, bardzo proszę autorów o uzasadnienie, chętnie je poznam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe ile jeszcze razy będziemy musieli poprawiać "dziennikarzy" zachodnich gazet

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.