Facebook Google+ Twitter

Los Angeles Times publikuje sprostowanie po naszej interwencji!

Po naszej interwencji w redakcji "Los Angeles Times" w sprawie publikacji zawierającej sformułowanie "polski obóz koncentracyjny", na łamach amerykańskiego dziennika pojawiło się sprostowanie.

"W sekcji Sztuka & Książki z 21 grudnia, w recenzji powieści 'A Possible Life' Sebastiana Faulka mowa jest o bohaterze kończącym w polskim obozie koncentracyjnym. Recenzja powinna mówić o nazistowskim obozie koncentracyjnym w Polsce." / Fot. Tomasz Osuch/screenshot/Latimes.com"Od wielu lat, The Times posiada hasło w styleboku, które wyjaśnia odpowiednio język, jakiego należy używać do opisywania nazistowskich obozów zlokalizowanych w Polsce. Niestety, ze względu na presję czasu wynikającą z publikowania gazety codziennej, redakcja nie zawsze sprawdza stylebook lub pamięta, by postępować zgodnie z nim przy każdej okazji" - czytamy w liście skierowanym do mnie przez przedstawicielkę "Los Angeles Times", Deirdre Edgar.

List ten jest efektem interwencji, jaką podjąłem w redakcji amerykańskiego dziennika, po publikacji, która ukazała się na jego łamach 21 grudnia. W recenzji najnowszej powieści Sebastiana Faulka, dziennikarz "L.A. Times" Louis Bayard, opisując wydarzenia ujęte w książce użył określenia "polski obóz koncentracyjny". "... Zdradzony, kończy w polskim obozie koncentracyjnym, gdzie udaje mu się przeżyć, wykonując takie prace, jak karmienie krematorium" - czytamy w tekście Bayarda o losach bohatera powieści Faulka.

"...Zdradzony, kończy w polskim obozie koncentracyjnym, gdzie udaje mu się przeżyć, wykonując takie prace, jak karmienie krematorium" / Fot. Tomasz Osuch/screenshot/Latimes.com

Czytaj też: "Los Angeles Times" pisze o "polskich obozach koncentracyjnych"


Jak wyjaśnia dalej Deirdre Edgar, "jest to niezamierzony błąd, a nie celowa próba obrazy kogokolwiek lub podawania niedokładnych informacji". Przedstawicielka "Los Angeles Times" zapewnia też, że w momencie wykrycia tego typu błędu, jest on zawsze "transparentnie i niezwłocznie" poprawiany. "To jest to, co zrobiliśmy w tej sprawie" - dodaje Edgar.

Wczoraj na łamach "Los Angeles Times" pojawiło się też krótkie sprostowanie następującej treści: "W sekcji Sztuka & Książki z 23 grudnia, w recenzji powieści 'A Possible Life' Sebastiana Faulka mowa jest o bohaterze kończącym w polskim obozie koncentracyjnym. Recenzja powinna mówić o nazistowskim obozie koncentracyjnym w Polsce".

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Gratulacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Państwu za miłe słowa, choć szczerze powiedziawszy - jak słusznie zauważył Pan Marek - wolałbym już nie trafiać na tego typu publikacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielkie uznanie!
Piotr Drabik napisał, że Tomasz Osuch = specjalista od wyszukiwania "polskich obozów śmierci", natomiast Pan Robert Ramark życzy Panu Tomaszowi dalszych sukcesów...
Ja, natomiast, w opozycji do Pana Ramarka..., nie bedę życzył Panu Tomaszowi sukcesów... Wręcz życzę mu, żeby już nigdy nie znalazł takiego określenia w anglojęzycznej i każdej innej prasie...
Obawiam się niestety, że życzenia Pana Ramarka będą bliższe prawdy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Serdecznie gratuluję Szanownemu Panu Koledze!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tomaszu . serdeczne gratulacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tomaszu czapki z głów. Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszych sukcesów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomku, świetna robota! Nie po raz pierwszy, dodajmy :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dwa razy minus pod moim komentarzem, bardzo proszę autorów o uzasadnienie, chętnie je poznam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe ile jeszcze razy będziemy musieli poprawiać "dziennikarzy" zachodnich gazet

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.