Facebook Google+ Twitter

Losów Sabine Kane ciąg dalszy. "Mag w czerni" Jaye Wells

Dwie siostry rozdzielone zaraz po urodzeniu i wychowane w dwóch różnych światach postanawiają się spotkać. Jakie będą tego konsekwencje? Czy uda im się zaprzyjaźnić?

"Mag w czerni" / Fot. Zbigniew NastarowiczSabine Kaine, wychowana przez wampiry w Los Angeles, jest brutalną, pozbawioną skrupułów zabójczynią. Jej babka Domina uczyła ją, jak walczyć z innymi wampirami, a co za tym idzie, sama później wykorzystała ją do czarnej roboty. Sabina widząc, co knuje jej babka, postanawia wyjechać do siostry, o której istnieniu dowiedziała się całkiem niedawno.

Maisi Graecus, wychowana w Nowym Jorku przez magów, jest Wysoką kapłanką Rady Hekate. W odróżnieniu od Sabiny wiedziała o istnieniu siostry od początku. Sama jest malarką oraz wizjonerką. To ona mówi Radzie Hekate, co przyniesie przyszłość.

Obie siostry muszą teraz się poznać i zbliżyć do siebie, wiedząc, że dorastały w dwóch różnych światach i że obie są pół krwi wampirami oraz magami. Nie będzie to łatwe, gdyż każda z nich jest uparta i ma za sobą różne doświadczenia, a Sabina w dodatku jest bardzo nieufna. Ponadto, według wizji i przepowiedni Maisi, jej siostra ma doprowadzić do zjednoczenia różnych ras ciemności.

Sabina podczas pobytu w Nowym Jorku spotyka swojego dawnego kochanka, Slade'a, z którym rozstała się w złych okolicznościach w Nowym Jorku. Jest on wampirem i przywódcą wilkołaków; mówią na niego Cień. To spotkanie również zmienia jej podejście do siostry oraz życia w tym mieście.

Dziewczyna, prócz ciągłych ćwiczeń nad magią oraz pilnowania swojego demona, znalazła czas, aby się zakochać w przystojnym nekromancie o imieniu Adam.

Książka ukazuje różne światy z pogranicza horroru. Mamy tu wilkołaki, wampiry, magów, elfy itd.
Akcja książki rozgrywa się w czasach obecnych. Prócz ciekawej fabuły zawiera świetnie dobrane teksty, a i humor jest bardzo trafnie ujęty w kontekście całej książki.

"Mag w czerni" to drugi tom opowieści o losach Sabine Kane.

O pierwszym tomie opowieści o losach Sabine Kane czytaj: Spopielające spojrzenie i ognisty temperament w „

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Asia :)
  • Asia :)
  • 10.08.2011 22:19

książka bardzo dobra i polecam każdemu kto chce się pośmiać a za chwilę mieć gęsią skórkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zbyszek dobra robota 5

Komentarz został ukrytyrozwiń

dawno dawno temu bardzo "zżyłam się" z książkami Anne Rice i klasykami wampirzymi, dlatego przyznaję, że z wielkim dystansem podchodzę do kolejnych "reprodukcji" tego tematu.

Jednocześnie muszę przyznać, że dobre teksty i wspomniany przez Pana humor może okazać się tym powodem, dla którego akurat po tę książkę sięgnę.

Dla relaksu, dla rozrywki i dla sprawdzenia, czy kolejna pozycja wydawnictwa Rebis potwierdzi moje ogólne - dobre - wrażenie jeśli chodzi o dobór wydawanych przez nie pozycji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.