Facebook Google+ Twitter

Losowanie w ZUS

Zdecydował komputer. Ponad 93 tys. osób zostało losowo przydzielonych do otwartych funduszy emerytalnych.

Losowanie objęło 93 209 osób, które same nie dokonały wyboru OFE. A obowiązek taki ma każdy, kto urodził się po 1968 r. i po raz pierwszy podjął zatrudnienie. Wymóg ten nie ciąży jedynie na studentach i uczniach do 26. roku życia, którzy podjęli pracę w ramach umowy-zlecenia, umowy o dzieło lub rozpoczęli studia doktoranckie.

Osobom, które nie dopełniły obowiązku zapisania się do jednego z 14 działajacych na rynku OFE, Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina o tej konieczności w przesyłanej korespondencji. Przed dzisiejszym losowaniem Zakład wysłał 267,5 tys. tego typu listów. Z tego grona ubezpieczonych 135,6 tys. osób zawarło umowę przed losowaniem. Pozostali zostali przydzieleni do
otwartych funduszy emerytalnych, które w ostatnich dwóch okresach rozliczeniowych osiągnęły wyższe niż średnia stopy zwrotu i zarządzają mniej niż 10 proc. aktywów netto wszystkich funduszy. Warunki te spełniły: Amplico OFE, Allianz Polska OFE, OFE Pocztylion, AEGON OFE, AXA OFE oraz Generali OFE. Do pięciu pierwszych trafiło po 15 534
nowych członków, zaś do Generali – 15 539.

Informacje o wynikach losowania otrzymają wszystkie biorące w nim udział fundusze. Te zaś o przeprowadzonym losowaniu muszą poinformować swoich nowych członków. Mimo to informacje do osób, które zostały rozlosowane wyśle także ZUS.

Losowanie członków do otwartych funduszy odbywa się w Centrali ZUS dwa razy w roku: w ostatnim dniu roboczym stycznia i lipca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.