Facebook Google+ Twitter

L'Osservatore Romano krytykuje prezesa Realu Madryt

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-11 18:51

Polityka transferowa Florentino Péreza, polegająca na wydawaniu dziesiątków milionów euro na transfery, spotkała się z nową krytyką.

Tym razem czyny prezesa Realu Madryt negatywnie zrecenzował watykański dziennik L'Osservatore Romano.

W artykule, napisanym przez Gaetano Valliniego i zatytułowanym "Czy futbol stanie się ekskluzywnym kręgiem", w wątpliwość postawiono sens wydawania sum opiewających na sto milionów euro, tak jak w przypadku transferu Cristiano Ronaldo, i to jeszcze w czasach światowego kryzysu ekonomicznego.

"W obecnym lecie znów rozmawia się o zakupach nowego-starego prezesa Realu Madryt, Florentino Péreza, który znany jest z przeprowadzania podobnych operacji" - czytamy w artykule.

"On mówi, że nie zamierza przestać. Są to kwoty zdumiewające na tle obrazu ekonomicznej recesji, w której prawie wszystkie kluby starają się oszczędzać. To sprawia, że różnice między klubami i ligami powiększają się, zważywszy na fakt, iż w niektórych krajach, takich jak Hiszpania, istnieją ulgi podatkowe dla świata piłkarskiego"-zauważa autor artykułu.

W tekście zwrócono uwagę na to, iż "regularnie w świecie piłki pojawia się kolejny magnat", którzy kładzie na stole więcej pieniędzy, niż powinien. Vallini pyta retorycznie, czy kwoty wydawana przez Péreza są usprawiedliwione w sensie ekonomicznym i rynkowym. "

Real Mardryt pod kierownictwem Florentino Pereza wydał tego lata na transfery 216 milionów euro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.